Що хоче ваш малюк
Що читати

Що хоче ваш малюк

Чому він плаче? Чи вона не голодна? Як його вкласти спати? Мабуть, ці запитання ставлять собі всі молоді батьки. І я – не виняток. Уже зараз можу точно сказати – важливо придивлятися-прислухатися до своєї дитини. Але якісь орієнтири теж треба мати. Тому я читала й продовжую читати книжки про догляд та виховання. Читаю й старанно фільтрую, бо давно зрозуміла, що єдиного «чудодійного рецепта» немає. Є лише близькі й далекі для мене підходи.
hogg

Так от. Ще під час вагітності мені порадили бестселер «Що хоче ваш малюк?» Трейсі Хоґґ. У цій книжці авторка – досвідчена медсестра, одна з найдорожчих нянь у США, «заклиначка» немовлят – ділиться своїми секретами про те, як молодим батькам налагодити життя з дитиною й не зійти з глузду. Вона пише про те, як налаштувати годування й сон немовляти, як з ним гратися, як купати та робити масаж, як підібрати няню тощо. Не всі її поради мені припали до душі, але було багато й корисного.

Що сподобалося?

  • Основний принцип Трейсі – повага до малюка. З першого дня вона радить бачити в немовляті унікальну особистість, розмовляти з ним, слухати й намагатися зрозуміти. Що це означає? Пояснювати дитині, що з нею відбувається. Приїхали з пологового додому? Пройдіться по всій квартирі й розкажіть малечі про її дім. Міняєте підгузок? Поясніть дитині, що й для чого ви робите.
  • Тест на виявлення типу темпераменту. Хоґґ ділить дітей на 5 груп: янголи, підручники, мімози, вояки й буркотуни, а ще пояснює особливості догляду за ними. Зрозуміло, що всі дітки різні. Кожна класифікація не досконала, але ця допомагає краще розуміти свою дитину.
  • Вкладки про мову тіла, види й причини плачу, а також практичні поради про те, як заспокоїти дитину або що робити, якщо в дитини болить животик. Мені особисто допомогли.
  • Дуже важлива порада молодій мамі! Щодня запитуйте себе: «Що я сьогодні зробила для себе?».

Що викликало сумніви?

  • Упровадження режиму EASY (eat – activity – sleep – your time) з перших днів. Звучить прекрасно! Але як на практиці? Їсть дитина й заснула, а я така: «Ні, дорогенький! Не спи, зараз у нас має бути активність!».
  • Метод «Чудо за три дні!». Авторка пише, що неправильну звичку дитини можна викорінити за три дні. Наприклад, дитина звикла засинати з батьками. Трейсі починає жити з родиною й вкладати дитину за своєю методикою. Якщо коротко, то це має такий розпорядок. Трейсі підносить дитину до ліжечка, наспівуючи колискову, кладе її. Якщо дитина починає вовтузитися й плакати, бере її на ручки, заспокоює, знову кладе. І так може повторювати понад 30 разів! При цьому пише, що в другу ніч, повторювати доводиться менше. Чесно, я б так не змогла.

Що не сподобалося?

Мені здалося, що авторка схиляє до штучного вигодовування. Так, вона ніби описує переваги і грудного (ГВ), і штучного вигодовування (ШВ). Однак, описуючи переваги ГВ, відразу ж їх нівелює. Крім того, вона не є прихильницею годування на вимогу, бо «це призводить до того, що дитина стає вимогливою». Ну таке…

Хоґґ також виступає проти спільного сну і вважає, що дитина з трьох місяців повинна спати всю ніч. І тут у мене питання. Кому повинна? А як же ГВ? Адже консультанти радять нічні годування для підтримки повноцінного ГВ.

Загальне враження

Ця книжка, мабуть, ідеальна для мам, які передусім переймаються своїм комфортом. Я не кажу, що треба жити в образі «мама-жертва», забуваючи про всі свої потреби. Ні. Я за насолоду материнством, коли є час на себе й свої захоплення. Однак між користю для дитини й комфортом для мене, я завжди виберу перше.

Автор тексту та фото: Наталія Клименко
Джерело