А чи повинна? Зробила аборт і не шкодую — дослідження
Про вагітність

А чи повинна? Зробила аборт і не шкодую — дослідження

Нове дослідження показує, що переважна більшість жінок не шкодують про аборт. Навпаки — прийняте рішення допомогло їм побудувати кар’єру або ж вибрати більш надійного партнера. Редакція Promum дізнавалась про результати дослідження щодо емоцій після аборту. 

Зірковий резонанс

Нещодавно у твітері з’явився цікавий комікс. На ньому була зображена актриса Мішель Вільямс у вечірній сукні на церемонії нагородження «Золотий глобус». Вона ніжно обіймала нагороду за кращу жіночу роль, проте з сумним виразом на обличчі.

«Я виграла!» — говорить персонаж Вільямс. А жінка поруч тримає немовля і відповідає: «Ні, навпаки». 


Читайте також: Беременность и вредные привычки


Картинка стосується привітальної промови, в якій Мішель висловила подяку за те, що змогла зробити аборт в юності. Насправді у Вільямс є дочка, яку вона народила пізніше. Однак її промова відображає проблему відсталого мислення про переривання вагітності. Нове дослідження, опубліковане в журналі Social Science and Medicine, виявило, що переважна більшість жінок, які робили аборт, не шкодують про свій вибір.

аборт

Комікс з Мішель Вільямс

Хід дослідження

У дослідженні взяло участь близько 1000 жінок, а команда оновлювала дані 11 разів протягом п’яти років. За CNN, це стало одним із найбільших досліджень емоцій жінок щодо власних абортів за всю історію людства. 84% учасників навіть через п’ять років мали або позитивні емоції щодо свого рішення зробити аборт, або взагалі не відчули наслідків скоєного. Лише 16% висловили насамперед негативні емоції. Це ґрунтується на попередніх дослідженнях. Вони показали, що переважна більшість жінок з часом відчувають мінімум емоцій щодо аборту, за винятком полегшення.


Читайте також: Беременность и роды в Шанхае. Про особенности ведения беременности и родов в Китае


Політика заборони абортів

Такі дослідження є критично необхідними, адже таким чином жінки знатимуть, що саме чекає їх після аборту в емоційному плані. Це яскравий аргумент, який базується на ідеї, що жінки здатні ухвалювати важливі для себе медичні рішення. Ідея про те, що жінка пошкодує, що не народила дитину, яку не хоче або яку не може собі дозволити, — не що інше, як тактика залякування.

Зазвичай державна політика відповідає за поширення ідеї, що жінка пошкодує про аборт. Різні державні закони також заохочують цей напрямок мислення. Зокрема, у США передбачений термін очікування. Як правило, у жінки є 24 години перед прийняттям остаточного рішення, що є надзвичайним психологічним тиском.

В Україні здійснюється передабортне та післяабортне консультування щодо особливостей конкретного методу переривання вагітності. Жінку інформують про можливі наслідки для здоров’я за спеціальною методикою.

Однак, нове дослідження і дослідження до нього демонструє, що негативні емоції після аборту є рідкістю.