Найбільший ворог мами – це не безпощадні порадники, не ідеальні інстамами, не подруга з ідеальними дітьми і навіть не свекруха. Найбільший ворог мами – вона сама і загін тарганів та іншої живності у її голові.
Страхи
Мама сама заганяє себе у клітку страхів, у коробку нереалізованості очікувань, у рамки своїх уявлень про ідеальну маму. Мама щодня боїться. Боїться, що з малюком щось станеться, боїться сказати чи зробити не так, аби не скалічити життя дитини. Адже одна неправильна фраза на все життя ранить дитину і він стане моральним уродом, то був сарказм, якщо хтось не зрозумів. Боїться, що робить не достатньо, що викладається не на 200%, а всього на 100%.
Ці страхи сковують, роблять маму невпевненою. А потім починаєш сумніватися навіть у тому, у чому був точно впевнений. Страх забирає радість. За страхом не помічаєш хорошого, не помічаєш маленьких перемог свого дитятка – “у страха великі очі”. А разом з дитиною ростуть і материнські страхи.
Очікуваня
Ну правда ж ви мали певні очікування щодо материнства? Я уявляла себе, уявляла синочка. Але вже на етапі пологів мої очікування не виправдались. Я очікувала, що це буде важко, але не думала, що настільки. А потім кольки – я очікувала, що у 3 місяці скінчиться жах, але він продовжувався до 6 місяців.
Я очікувала від себе залізного терпіння, всепоглинаючої любові, а на практиці я виявилась слабаком перед кризою першого року життя. І таких моментів, коли життя далеке від очікувань, у мене багато. А потім починаєш злитись на себе, на дитину, що все не так, на оточуючих, бо в них не так, як у тебе, якось краще і легше. І знову починаєш вигризати дірку у своїх мізках.
Ідеал
Ідеал для того і існує, щоб рівнятись на нього, щоб рухатись у його напрямку і щодня ставати кращим. Це щоденна робота, щоденна дорога, довжиною у життя, у ціле життя. У кожної мами є свій образ ідеальної. І ми щодня себе порівнюємо з тим образом. Я, наприклад, дуже далека від свого ідеалу, і мені це не подобається, я гризу себе за це, це погіршує мій настрій.
Часто я ставлю для себе надто високі вимоги, а це те саме, що й взагалі відсутність вимог. Цілі мають бути посильні, реальні. Тільки маленькими кроками і проміжними цілями можливо досягнути великої і могутньої мети – стати ідеальною мамою для СВОЄЇ дитини.