Бізнес для своєї мами або пенсія без “напрягу”
Мысли

Бізнес для своєї мами або пенсія без “напрягу”

Як ми можемо допомогти своїм батькам, вибір сфери де заробляти гроші замість пенсії. Наш експеримент запуск проекту «Бабуся Хитруся» або  або пенсія без “напрягу”.

Передісторія наступна, мама моя педагог пропрацювала в школі понад 35 років і успішно заробила мінімальну пенсію, якраз на оплату комунальних вистачає, в літній період, поряд з цим мама має золоті руки і вміє досить багато робити сама, а що не вміє ютуб і гугл її чудово навчають та консультують, цей навик мама вже чудово засвоїла.

13460786_10210217961230831_1037880366_o

Як і всі мами, мама до тепер старається нам у всьому допомагати і просто  отримати від нас фінансову допомогу не варіант, а з іншої сторони свою працю не вміє цінувати ні  гривнях, ні в доларах. Про «Достойну пенсію» педагога я взагалі писати нічого не хочу.

І ось я задумалась над додатковим, а в перспективі і основним заробітком для мами. Я впевнена, що такі думки є у багатьох вдячних дітей, як допомогти, не просто фінансово, але дати можливість реалізуватись і відчувати себе достойно.

Хід моїх думок наступний:

В якій сфері зайнятись бізнесом

Тут в мене роздуми були в кількох напрямках, мама педагог зараз, займається з маленькими дітками 1-3 клас, відповідно може готувати дітей до школи, бути няньою. Мама любить хенд мейд – може робити майстер класи для дітей і навчати їх, щось робити руками і творчості в цьому процесі, ідея сподобалась, але не знаю кому продати вміння мами  і що сподобалось найбільше. Мама вміє багато і всього робити руками і до цього всього дуже акуратна і уважна. Тобто якість продукту буде на висоті – шиє, вишиває, в’яже, трішки малює, розкроює. І генерує ідея як і, що реалізувати з мінімальним бюджетом.

13479517_10210217952470612_1754806816_n

13474197_10210217952510613_1597125272_nЗа натхненням я пішла на сайт etsy – там стільки крутого хенд мейду, що я в захваті і одразу видно, що купують, а що ні. Полазивши день по сайту, я зупинилась на розділі для дітей і декору, а особливо сподобались в’язані речі, від в’язаних речей речей у мене підвищується почуття теплоти і «домашньості».

В’язати дитячий одяг мені видалось не гуманним, бо діти так швидко ростуть, що витрачати час та кошти на 1-2 рази одягти на малюка не зацікавило, але дуже сподобались ідеї костюмчиків для фотосесій та великі, в’язані іграшки. Мені здалось така велика м’яка іграшка може стати першим другом дитини у великому світі і спати поруч, щоб не було страшно в ліжечку. Отже вирішили будемо в’язати іграшки великі і яскраві.

Де взяти кошти

Як і кожна справа, старт потребує залучення перших грошей, але тут я вирішила піти цікавішим шляхом, ніж просто взяти і вкласти свої. Може мій досвід знадобиться тим, хто як я, зараз в роздумах і пошуках ідей для старту. Для старту нам треба матеріали (нитки та спицінаповнювач),класні фото для просування, а далі придумаємо.

Перші нитки для вязання я отримала шляхом обміну на Плюшкіні, я викладала речі із свого проекту 365 і обмінювала їх на нитки. Витратились ми тільки на набивку для іграшок – обрали не алергійний холофайбер. Його і купили на перших 100 грн вкладених.

13419263_655723231260412_9150513243414363001_n

Щодо фото, то перший наш екземпляр гламурну кицю, нам сфотографувала наша сестричка, грошей не взяла, коли почула, що це старт бізнесу для мами, дякую. А потім мене відвідала думка, що можна таку іграшку подарувати знайомій фотографці з малятком і отримати фото. Спробуємо ідеї бартеру на власному досвіді. Зв’язали першу іграшку та виміряли скільки часу та матеріалів іде на її виготовлення тобто собівартість вже розуміємо, ще треба зрозуміти скільки хочемо заробляти.

Яка унікальна фішка

Скажу відверто фішка в режимі проектування, тому буду рада почути думку кожного. Після готовності першої іграшки, стало ясно, що просто гарних та в’язаних іграшок достатньо, і на ідеї “Зроблено з душею” далеко не підеш. Мені, як мамі в декреті, спало на думку ось що – всі мами фоткають своїх малят, верніше всі мами хочуть за підсумками першого року мати гарний коллажик або фотоальбом малюка. І тут одразу візуальний образ фото кожного місяця з іграшкою, яка на старті буде розміром з новонародженого малюка, тема мені запала в серце, так у нас народився  концепт.

13487780_10210217961110828_1795028458_nЯк назвати

Думали думали, я і згадала як на дні народження чоловіка, ми грали в мафію, і мама була шерифом, і так хитро посміхалась, що всі вирішили, що вона мафія, перехитрила сама себе. Ось Вам і назва – Іграшки від «Бабусі хитрусі» Так, що треба спішити реєструвати торгову марку «Бабуся хитруся»

Як залучити перших клієнтів 

Так буває, коли впевнений у гарній справі, ми одразу вирішили зв’язати штук 5 – першу партію. А я просто при зустрічі розказувала друзям, так ми і дійшли до думки, що такий подарунок це найкраще до народження дитини або на Хрестини, одразу подарунок із концепцією для фотографій, вас точно запам’ятають, а іграшку будуть використовувати.

 

Для мене це дуже важливий старт, адже якщо у нас вийде, це можна буде розвивати і допомагати чудовим мамусям і бабусям. Ваша думка дуже важлива!