18 хітових дитячих та сімейних настільних ігор
Чим грати

18 хітових дитячих та сімейних настільних ігор

Настільні ігри – чудовий варіант для дозвілля. Адже це 100% вдалий спосіб цікаво та корисно провести час з дитиною, дітьми, у сімейному колі, у колі друзів, у колі друзів дітей…

Тож, дорогі мами-тата, та й усі ті, хто, хоча б опосередковано, в дитячій темі: тьоті, дяді, хрещені батьки, дідусі-бабусі, вчителі та вихователі! Усі, хто розмірковує, чим порадувати родину з дітьми, що купити дитині у подарунок, для вас я підготувала довгенький перелік найкльовіших настільних ігор із категорії “з дітьми”, “для дітей”. Мій список включає ігри всякі-всілякі: динамічні, швидкі, веселі, галасливі, посидючі, довготривалі, стратегії, на реакцію, на витримку, на логіку, легкі, мудровані та витіюваті, бюджетні, дорогі. Тож кожен знайде варіант за смаком, за потребою, за кишенею.

Вибірка – серйозна та надійна. Сиділа я над списком днями-ночами, відточувала, відшліфовувала. Тож, запевняю, в мій перелік увійшли лише кращі з можливих. Можливо, не усі, адже ринок настолочок – насправді, кінця і краю не видно. Але кожна з тих, що в моєму списку – хітова, іграна-переіграна десятками тисяч родин. Кожна – отримала одностайно захопливі відгуки ігроманів. Кожна – об’єднує задоволення та користь. Тож, будьте певні, будь-яка з представленого списку, придбана вами додому чи у подарунок близьким, не пилитиметься на антресолях. Гарантовано забезпечить незабутні щасливі хвилини-години у колі найдорожчих.

Моя стаття навіть на 0,001 відсоток не рекламна чи замовна. Жодна з цих ігор мені за просування не платила. З доброї волі моя захоплена натура вирішила не мовчати, а похвалити вартих уваги та порекомендувати їх моїм читачам. Тож, понастолили по порядку:

19553249_1109268489173484_2022487769_n

 1. 7 на 9

Бажаний вік гравців: 8+

Кіл-ть гравців: 2-4

Орієнтовна ціна: 225 грн.

Відеоогляд гри:

Розвиваюча карткова гра на реакцію та швидкий рахунок. Правила гри потребують виконання елементарних математичних операцій на додавання та віднімання. Азарт грі додає вимога виконувати розрахунки на швидкість, адже виграє той, хто зорієнтується найпершим та скине почергово усі свої картки у потрібний ігровий момент. Компактна динамічна гра підійде для гри в будь-якій компанії, в будь-який час, у будь-якому місці.

19576271_1109268522506814_1550683170_n

 1. Ответь за 5 секунд

Бажаний вік гравців: 8+

Кіл-ть гравців: 3-6

Орієнтовна ціна: 1170 грн.

Можливі варіанти з цієї серії: Ответь за 5 секунд. Детская (6+)

Відео огляд гри:

Весела динамічна гра-вікторина. Швидка, азартна, з притаманною нервовою напругою. А як інакше, коли треба впоратися із завданням всього за 5 секунд, бо хід перейде до наступного гравця. Чудовий варіант для будь-якої компанії, щоб весело провести час, позмагатися, проявити себе і свої знання, кмітливість та фантазію.

19551112_1109268639173469_1758937797_n

 1. Rory’s Story Cubes

Бажаний вік гравців: 6+

Кіл-ть гравців: 1-12

Орієнтовна ціна: 330 грн. (набір з 9 кубиків), 150 грн. (додатковий набір з 3 кубиків)

Можливі варіанти з цієї серії: Rory’s Story Cubes: Actions, Rory’s Story Cubes: Animalia, Rory’s Story Cubes: Clues, Rory’s Story Cubes: Enchanted, Rory’s Story Cubes: Fright, Rory’s Story Cubes: Intergalactic, Rory’s Story Cubes: Medieval, Rory’s Story Cubes: Mythic, Rory’s Story Cubes: Prehistoriya, Rory’s Story Cubes: Rescue, Rory’s Story Cubes: Score, Rory’s Story Cubes: Voyages.

Відео огляд гри:

Гра з простими правилами, але великою користю для розвитку розмовних та комунікаційних навичок. Завдання гри полягає у тому, щоб кидати кубики та розповідати зв’язну історію по картинкам, які випали. У базовому наборі дев’ять шестигранних кубиків. На кожній грані – неповторювальний малюнок, який задає хід розповіді гравця.

Для дітей ця гра має беззаперечні плюси: сприяє збагаченню їх словникового запасу, вдосконалює навички комунікабельності, навчає правильній логічній побудові розповіді, розвиває фантазію, уяву, образне мислення, перемагає сором’язливість та проблеми із висловлюванням думок.

Для батьків Кубики історій можуть стати прекрасним варіантом у подорож з дітьми. Замість важких та габаритних книжок вечірню казку у відпустці можна вигадати за допомогою кубиків.

Та й взагалі, ця гра підійде будь-якій компанії, незалежно від віку, інтересів та локації.

19621437_1109268692506797_368697008_n

 1. Гонки ёжиков

Бажаний вік гравців: 6+

Кіл-ть гравців: 2-5

Орієнтовна ціна: 400 грн.

Відео огляд гри:

Проста гра для радісного безтурботного настрою.

Задача гравців – привести до фінішу свою трійку лідерів. У кожного з учасників гри свої, задані ігровою карткою, фаворити. Гравці тримають інформацію зі своєї картки у секреті до кінця гри. Їжаки спільні і кожен з гравців має право переміщати будь-якого їжачка вперед чи назад у свій хід. Таким чином, у цій грі перемога залежить не лише від удачі. Важливі також стратегія, прорахунок та уважність.

19551101_1109268732506793_1641544730_n

 1. Ётта

Бажаний вік гравців: 8+

Кіл-ть гравців: 2-4

Орієнтовна ціна: 220 грн.

Відео огляд гри:

Йотта заявляє про себе як про могутню гру у крихітній коробочці. Абстрактна гра на логічне мислення та уважність. До складу гри Йотта, яка захована у коробочку розміру 6 на 6 сантиметрів, входять 64 карти. На кожній картці зображено одну з чотирьох геометричних фігур одного з чотирьох кольорів. Крім того, на фігурі зображено ще й певне число. Таким чином, кожна карта має три ознаки: форму, колір і число. Гравцям роздається по чотири карти. Одна карта з колоди кладеться у центрі ігрового простору. З неї і розпочинається витіювате доміно. Гравці будують горизонталь чи вертикаль так, аби лінія продовжувалася картою, яка співпадає або не співпадає з сусідньою за усіма ознаками. Гра продовжується до тих пір, поки не скінчаться карти у колоді на добір.

19551102_1109268802506786_917269469_n

 1. Таракан

Бажаний вік гравців: 5+

Кіл-ть гравців: 2-4

Орієнтовна ціна: 225 грн.

Відео огляд гри:

Проста дитяча карткова гра. З ігрових карток необхідно збирати сім’ї по три, наприклад тато-кіт, мама-киця, малюк-кошеня. Якщо на руках у гравця немає повної сім’ї, він тягне карту у сусіда. Головне – не схопити таргана, адже саме той, у кого лишиться на руках карта з комахою, програє.

Чудово підходить для дітей на перерву, у довгу чергу чи дорогу, на дитяче свято та будь-де, будь-куди, будь-з-ким. Гра тренує уважність та розважає.

19576276_1109268872506779_1523886722_n

 1. Звонго

Бажаний вік гравців: 6+

Кіл-ть гравців: 2-4

Орієнтовна ціна: 650 грн.

Відео огляд гри:

Дитяча гра на спритність рук, у якій перемога часто залежить від недитячої  дилеми: ризикнути чи зупинитися?

У Звонго учасникам по черзі потрібно магнітною паличкою виудити з ігрового поля дзвіночки певного кольору. Є кілька варіантів гри, описаних у правилах: простий, середній, складний. Паличка двостороння. З одного кінця – слабкий магніт, з іншого – сильний. Треба грамотно розраховувати, яким кінцем грати в свій хід, тому що в процесі ходу сторону міняти вже не можна. Хід одразу переходить до наступного гравця, якщо підчепити не той бубонець, або, якщо хоча б один з пійманих зірветься.

коварный

 1. Коварный Лис. Дело о пропавшем пироге

Бажаний вік гравців: 5+

Кіл-ть гравців: 2-4

Орієнтовна ціна: 640 грн.

Відео огляд гри:

Дитяча кооперативна детективна гра. Чудово оформлена, з симпатичними ігровими елементами.

Щоб повернути вкрадений пиріг, гравцям доведеться діяти спільно, уважно вивчати підказки, застосовувати дедуктивний аналіз. Намагаючись схопити винного, діти навчаться оцінювати вірогідність, звертати увагу на деталі, та найголовніше – дізнаються про важливу роль командної роботи для успішного вирішення справи.

Гра Підступний Лис ідеально підійде як для дитячої компанії, так і для гри в сімейному колі.

panic-lab-

 1. Panic Lab

Бажаний вік гравців: 8+

Кіл-ть гравців: 2-10

Орієнтовна ціна: 340 грн.

Відео огляд гри:

Паніка в лабораторії – галаслива, динамічна, весела гра, яка сподобається і дорослим, і дітям.

Прості правила, швидкий ігровий процес, рівні умови для учасників.

Основна ідея гри – пошук предмета з заданими параметрами. Інтерес полягає в тому, що втікачка-амеба в процесі пошуку може змінювати свої властивості: колір, форму, візерунок. Важливо правильно відстежити послідовність зміни властивостей і знайти першим потрібну амебу.

Позитивно якісно оформлена. Чудово підійде для вечірки, дитячого свята або часопроведення у сімейному колі.

den-vozhdey-

 1. День вождей

Бажаний вік гравців: 5+

Кіл-ть гравців: 2-6

Орієнтовна ціна: 770 грн.

Відео огляд гри:

Дитяча компанійська гра. Прості правила. Мета гри ­– першим дістатися до фінішу. Гравці по черзі кидають кубик, тягнуть картку із завданням та пересувають свою ігрову фішку по полю. Якщо гравець завдання не виконав, він має вернути свою фішку назад на стільки кроків, скільки вказано на його картці. Завдання веселі та рухливі. Більшість з них вигадані самими дітьми. Гра вимагає активності та енергійності.

День вождів – гра для гостей з дітьми або для з дітьми в гості. Вдалий подарунок для сімей із двома дітками та більше.

DSC_0123_800x500

 1. Имаджинариум

Бажаний вік гравців: 6+, 12+, 18+

Кіл-ть гравців: 4-7

Орієнтовна ціна: базові набори 770-940 грн., додаткові 330-400 грн.

Можливі варіанти з цієї серії: Имаджинариум: Детство (6+), Имаджинариум: Союзмультфильм (6+), Имаджинариум: Пандора (додаток  12+), Имаджинариум: Персефона (додаток 12+), Имаджинариум: Одиссея (додаток 12+), Имаджинариум: Ариадна (додаток 12+), Имаджинариум: Дорожно-ремонтный набор (додаток 12+), Имаджинариум: З D (16+),  Имаджинариум: Химера (додаток 18+)

Відео огляд гри:

Імаджинаріум –  захоплююча гра в асоціації. Гравці отримують по комплекту карток і починається гра. Кожен по черзі виконує роль ведучого, завдання якого вигадати асоціацію на будь-яку з своїх карток та покласти її на стіл картинкою вниз. Решта учасників розглядають картки у себе на руках та підбирають найбільш доречну під озвучену ведучим асоціацію. Завдання – заплутати інших та вгадати самому.

Проста і цікава гра, яка допомагає розвинути комунікаційні навички. А ще тренує здібності аналізувати та прогнозувати хід думок інших гравців та ладно оформлювати свої. У процесі гри легко дати волю своїй уяві та поринути у фантазійний світ.

Усім – задоволення від гри та користь. Імаджинаріум сприяє розвитку нестандартного мислення,  уяви та фантазії, логіки та майстерності спілкування один з одним.

Чудовий вибір як для сімейного дозвілля, так і для зустрічі з друзями. Суперпопулярна гра.

image-1467

 1. Тик Так Бумм

Бажаний вік гравців: 5+, 12+

Кіл-ть гравців: 2(3)-12(16)

Орієнтовна ціна: 485-860 грн. в залежності від комплекту

Можливі варіанти з цієї серії: Тик…Так Бумм для детей (5+), Тик… Так Бумм. Дорожная версія (8+), Тик…Так Бумм. Вечеринка (12+), Тик…Так Бумм + Активити (12+)

Відео огляд гри:

Настільна гра Тік… Так Бумм – емоційна динамічна гра, яка тренує розум та лоскоче нерви. Завдання гравців – за лічені секунди придумати слово, до складу якого входять літери з обраної картки. У ході гри ще й додатково визначається, де ці літери у слові можуть знаходитися: на початку, всередині, у кінці. При цьому від учасника до учасника передається заведена іграшкова бомбочка, яка настирливо тікає та заважає зосередитися. І невідомо, коли саме вибухне бомба, адже таймер кожен раз обриває відлік часу навмання: може за 5 секунд, може за 60. Це надає грі більшого азарту та емоційної напруги.

У варіантах із серії принцип гри той самий. Але у Тік… Так Бумм. Для дітей завдання трохи спрощені: треба підбирати асоціації до малюнку на картці. У Тік… Так Бумм. Вечірка завдання доповнені: необхідно і особистостей відомих згадати за заданими ініціалами, і слово розшифрувати, і на запитання відповісти зі швидкістю блискавки.

Підійде як для сімейного дозвілля, так і для великої різноманітної компанії.

 

 1. Лови мышей

Бажаний вік гравців: 7+

Кіл-ть гравців: 2-4

Орієнтовна ціна: 370 грн.

Відео огляд гри:

Приємна кумедна та невигадлива дитяча гра. Весь процес, від початку і до визначення переможця, займає хвилин 20. Перехід ходу частий, тож навіть активні малюки зацікавлено висидять  партію.

Гра полягає у тому, щоб кидати кубики з кольоровими гранями та забирати на своє ігрове поле мишенят відповідних кольорів. Азарт у тому, що після першого кидка у гравця є вибір: забрати мишенят на котячу мордочку чи випробувати удачу та кинути ще раз. Ризик у тому, що якщо на кубиках випаде колір вже пійманої мишки, вона втече.

Бажаний вік гравців 7+, але якщо трошечки спростити підрахунок балів, то дитина 3-4 років з інтересом братиме участь у полюванні на мишенят.

Елементи гри високої якості, тож прослужить довго. Головне не розгубити мишенят.

coloretto-rus-box

 1. Колоретто

Бажаний вік гравців: 8+

Кіл-ть гравців: 2-5

Орієнтовна ціна: 440 грн.

Відео огляд гри:

Карткова настільна гра Колоретто – нескладна, але в той же час, досить розумна гра. З Колоретто цікаво як дорослим, так і дітям. Грати можна незламно на стратегію переможця, а можна альтруїстично виручати друзів.

У грі є карти з хамелеонами 7 кольорів. Завдання кожного гравця зібрати якомога більше карт з хамелеонами будь-яких трьох кольорів, і постаратися не набрати карти іншого забарвлення. Кожен гравець має прийняти рішення у свій хід: взяти карту з колоди або не ризикувати та забрати собі один із вже існуючих рядів на столі. У фіналі гри три кольори хамелеонів принесуть призові бали, а от решта, якщо вони є у гравця на руках, обернуться штрафом.

 svintus-pravila-etiketa-1

 1. Свинтус

Бажаний вік гравців: 5+, 6+, 8+

Кіл-ть гравців: 2-10

Орієнтовна ціна: 140-890 грн.

Можливі варіанти з цієї серії: Свинтус 2.0, Свинтус: Правила Этикета, Свинтус Делюкс, Свинтус Зомби, Свинтус метаморфозы, Свинтус 3D, Свинтус Юный,  Свинтус: Большое приключение

Відео огляд гри:

Посвинячити досхочу у будь-якій компанії – девіз карткової гри Свинтус. Гра з моменту своєї появи стала настільки популярною, що на її основі створено цілу лінійку альтернативних варіантів: дитячих, додатковий, подарункових, делюксових, тож будь-хто знайде бажаний варіант по своєму гаманцю та вподобанню.

Грати в Свинтуса весело та просто. Мета гри – якомога швидше позбутися усіх своїх карт. Але головна суть у тому, що позбутися карт потрібно так, аби в результаті в тебе було якомога менше, а у суперників – якомога більше. Тож, найперша задача кожного гравця у тому, щоб підкласти свиню будь-кому з суперників.

Розпочинається партія з того, що гравці отримують по вісім карт. Решта карт залишається у колоді. Першу карту з колоди перевертають – старт. Гравці по черзі повинні класти карти одна на одну. Карти повинні підходити за номіналом чи кольором. Якщо у гравця на руках є точна копія карти, яка лежить зверху, то можна не чекати своєї черги, а сміливо скидати її позачергово. Швидкість реакції, гострота зору, спритність рук – все важливо у гонці за перемогу.

Та найцікавіше у тому, що окрім звичайних карт, у колоді повно карт-підлянок, які змусять гравців добирати карти з колоди, пропускати хід, міняти напрямок ходу тощо.

Компактна, забавна гра не потребує вдумливого вивчення правил. Вона заряджена на розваги та веселощі, галас та сміх. Розрядити нудьгу та повеселити компанію короткими динамічними партіями з Свинтусом – це 100 %.

 alias

 1. Alias

Бажаний вік гравців: 5+, 7+, 12+, 15+

Кіл-ть гравців: 4-8(40)

Орієнтовна ціна: 220-850 грн.

Можливі варіанти з цієї серії: Alias Party, Alias Junior, Alias Family, усі варіанти дубльовані у компакт-версіях, Alias. Гениальная версия, Alias. Сумасшедшая версия, Alias. Дорожная версия, Dice Alias, Alias. Мужчины против женщин

Відео огляд гри:

В грі Аліас проста та зрозуміла суть – потрібно пояснювати слова з ігрових карток своїй команді. Не можна використовувати однокореневі слова, перекладати на інші мови, показувати літери за допомогою жестів – лише синоніми, антоніми, асоціації. Гра йде на час: чим більше слів зможе відгадати команда за відведену їй хвилину, тим більше балів вона отримає і тим ближче до фінішу просунеться фішка команди на ігровому полі.

Настільна гра Аліас настільки популярна, що за її оригінальною версією вже створено ціле сімейство ігор-версій: простіших, складніших, доповнених, компактних.

Аліас – це безпрограшний варіант цікаво та весело провести час будь-де, будь-з-ким, будь-коли.

Грати можна просто для задоволення, а можна і з суттєвою користю, наприклад, пояснювати слова іноземною мовою, яку вивчаєш.

DSC_0137_800x500

 1. Шакал

Бажаний вік гравців: 8+, 10+, 16+

Кіл-ть гравців: 2-4

Орієнтовна ціна: 300-14000 грн. (від найпростішої до ювілейної люксової версії)

Можливі варіанти з цієї серії: Шакал: Остров сокровищ (8+), Шакал: Подземелье (8+), Шакал: Карточная игра (10+), Шакал Люкс (8+), Шакал дополнение (8+)

Відео огляд гри:

Легендарна піратська гра-стратегія. Легендарна, бо була розроблена ще п’ятдесят років тому студентами Фізико-математичного факультету Московського державного університету. З того часу, звісно, гру було доопрацьовано і випущено в різних оновлених варіантах та форматах. На сьогоднішній день, ця гра – улюблена настільна стратегія мільйонів. Чудовий вибір для дозвілля із сім’єю, друзями, колегами. Гра тривала, але цікава. Однозначно, для посидючих та сконцентрованих учасників, які можуть собі дозволити не відволікатися від гри протягом 3-4 годин.

Шакал розвиває логіку та системне мислення. Головна місія гравців – відшукати скарб. Колись досвідчений пірат на ім’я Шакал сумлінно зарив золоті монети у різних місцях великого безлюдного острова. Охочих золотошукачів немало, як і різних перешкод на їх шляху – небезпечних, неочікуваних, підступних. Завдання учасників не лише у тому, щоб відшукати монети. Найскладніше – без втрат доправити скарб на свій корабель, адже будь-хто з гравців має право напасти та пограбувати.

Фанати гри говорять, що в Шакала неможливо награтися. Щоразу, сідаючи за гру, перед учасниками новостворений острів, адже ігрове поле складається з десятків плиточок, які довільно викладаються заново на старті гри. Кожен учасник у свій хід перевертає одну плиточку і таким чином вимальовується абсолютно нова карта скарбів. Тож учасникам щоразу доводиться вибудовувати заново тактику і стратегію гри, досліджувати незнайомий острів, та переправляти золоті монети незвіданими шляхами у трюми своїх кораблів.

d64f5347669d208bb727ab10a6ea966c

 1. Барабашка

Бажаний вік гравців: 8+

Кіл-ть гравців: 2-8

Орієнтовна ціна: 500 грн.

Відео огляд гри:

Динамічна настільна гра для дітей, яка розвиває уважність, логіку, швидкість реакцій.

За задумом авторів гри, Барабашка – добрий привид, який живе на горищі. У Барабашки є хобі – фотосправа. Тож привид зробив кілька десятків фотографій себе самого та своїх улюблених речей: крісла, книги, пляшки, мишки. Та сталася якась чудасія – предмети на фотографіях вийшли інших кольорів.

Доведиться гравцям допомагати Барабашці відсортувати зіпсовані від незіпсованих фото. Але орієнтуватися потрібно дуже швидко, адже за правилами гри переможцем оголосять найспритнішого та найуважнішого сортувальника.

В процесі гри використовується п’ять предметів і колода карток. На кожній картці – пара предметів. Гравці по черзі відкривають карти з колоди. Потрібно якомога швидше схопити предмет зі столу, який зображений на відкритій картці правильного кольору.

Якісно оформлена гра з симпатичними дерев’яними елементами та яскравими ілюстраціями на ігрових картах.

Завзята, весела гра для активних дітлахів.

Автор: Влада Загороднюк