Розумне користування гаджетами та мобільними іграми для дітей
Чим грати

Розумне користування гаджетами та мобільними іграми для дітей

На що треба звернути увагу при виборі планшета, з чого варто починати знайомство с гаджетами, як пояснити дитині причину, чому час гри закінчився. 

Коли йдеться про мобільні ігри для маленьких дітей, варто знати, що батьки тут головні. Батьки відповідають за те, чим їхні діти бавляться і як вони це роблять: правильно чи ні. Звичайно, що у виграші той, хто підтримує контакт з дитиною і бачить, як вона сприймає гру.

Коли ми з командою Nravo Kids обговорювали таймер, як обов’язкову складову наших ігор, я орієнтувалася на те, що батьки мають право визначати, скільки часу дитина може бавитись на телефоні чи планшеті. Вже цього року побачила дані від компанії Common Sense Media: в усьому світі діти до двох років використовують мобільні пристрої приблизно протягом години кожного дня! А чотирирічні малюки можуть користуватися по дві години щоденно.

І якщо в Америці 38% дітей користуються смартфонами, планшетами та іншими гаджетами раніше, ніж починають говорити, то у нас це швидше всього питання часу і підвищення рівня життя населення.

1дитина бавиться

Словом, знати, як правильно користуватися планшетами, які ігри корисні, а що не можна давати малим дітям, як вибрати зручний для дитини планшет — це актуально для батьків і навіть бабусь з дідусями. Дуже класно було б, щоб різні покоління батьків не боялися обговорювати це між собою, бо вони разом активно впливають на розвиток дітей.

З чого варто починати: виробити одну стратегію. Якщо хтось орієнтується краще у цих питаннях, він бере на себе відповідальність, але не так, що один з батьків дає бавитись, а інший чи бабуся-дідусь забирає під крики та плач. Якщо ви вважаєте, що краще без планшетів-девайсів, це також ваш вибір. Якщо батьки по-різному підходять до того, чи давати дитині планшет чи ні — просто намагайтеся переключити увагу дитини, з малюками це не так складно. Але не слід починати із заборон, забирання силою. Не варто робити з планшета ідола, заборонений об’єкт. Дитина просто буде завжди шукати шлях до задоволення своєї цікавості.

Гаджети — це не ті речі, якими можна заповнити весь час дитини, а особливо нестачу контакту з однолітками чи рідними.

І я, дивлячись на дітей, з якими батьки не могли дати раду, розуміла, що програма має мати налаштування обмежень в ігровому часі. Тоді батьки зможуть домовитись, що забавка триває, наприклад 10 хвилин, а після цього гра лягає спатки. І коли гра заснула, то її розбудити не можна так зразу. Принаймні, у дитини є зрозуміла причина, чому час гри закінчився.

4_діти_самі

З того, що я чула від різних експертів і з власного досвіду, можу виділити те, чого робити НЕ МОЖНА:

  • Надовго залишати дитину наодинці з гаджетом — дуже важливо, щоб маленька дитина не концентрувалася довго тільки на пристрої, а взаємодіяла з іншими довкола себе.
  • Ставити на дитячий планшет ігри з швидкозмінними картинками — для маленьких дітей особливо!
  • Давати гаджет після того, як дитина вимагає його з плачем або якщо вона у неспокійному стані — планшет не заспокоїть дитину, а модель поведінки може закріпитися…
  • Розважати малюка тільки за допомогою гаджета — насправді діти з радістю будуть гуляти з вами, робити будь-які реальні ігри та штуки, бо це справжні враження!
  • Ставити на пристрої з маленьким екраном мультфільми, коли дитина змушена вдивлятися в зображення — це однозначно погано впливає на зір.

На що я пропоную звернути увагу при виборі планшета для дітей та користуванні ним:

  • найкраще з найбільшим розширенням екрану — 1920×1200;
  • стежити, щоб під час гри гаджет лежав на столі, а не в руках дитини,
  • регулювати підсвічування — 1/3 від повної яскравості екрану.

Можна побажати усім зробити звичками те, що назву розумним користуванням цифровими пристроями:

  • Бавитись ігри разом з дитиною, постійно обговорювати побачене, дивитись на те, чи дитина все розуміє та сприймає. Я читала відгуки батьків про те, як діти бавляться наші ігри, що вони кажуть, як відповідають на запитання і мене тішить, що до цього процесу задіяні цілі родини.

5_діти_з _батьками_бавляться

  • Встановлювати корисні програми-розвивалки відповідно до віку вашої дитини, але найбільше орієнтуйтеся на “оцінку” дитини та перевіреного видавця.
  • Рекомендую давати дитині гаджет в якості заохочення і тільки тоді, коли вона спокійна. Бо коли дитина плаче чи незадоволена, то їй насправді потрібен зовсім не планшет, а хтось рідний поруч, обійми і контакт з батьками.
  • Використання гаджета має чергуватися з фізичною активністю. Тому одночасно з мобільними іграми моя команда створює матеріали, якими можна бавитись в реальності: Творчі Нравки. Не втомлюйтесь робити щодня активні заняття з дітьми — звичайні прогулянки, малювання чи музичні перерви, обідню зарядку. Словом, вмикайте фантазію!

6_діти Та Нравки

  • Екран повинен бути віддалений від очей не менше ніж на 40 см. Принаймні це рекомендації лікарів, а основи здоров’я ми закладаємо в дитинстві.

Усім бажаю брати корисне від користування сучасними технологіями і не боятися розвитку!