Новости Что читать

“Майя та її мами” – перша дитяча українська книга про одностатеві шлюби, через яку переслідують

На Форумі видавців у Львові через погрози скасували презентацію книжки Лариси Денисенко «Майя та її мами», яка мала відбутись 15 вересня у дитячій бібліотеці.

«Видавець і авторка книги скасували одну подію, з метою забезпечення безпеки дітей… Ми закликаємо громадськість,ЗМІ, силові структури забезпечити розголос потенційних загроз та надати учасникам і відвідувачам Форуму видавців у Львові гарантії безпеки, адже представники деяких громадських організацій за допомогою шантажу та погроз намагаються тиснути на нас і запроваджувати цензуру», – мовиться у заяві організаторів форуму.

За їхніми словами, вже понад місяць деякі учасники 24-го Форуму видавців у Львові повідомляють про погрози на їхню адресу в соціальних мережах, які стосуються їхньої творчості чи громадської діяльності.

У заяві форуму не вказується прізвище автора книги, проте Лариса Денисенко на своїй сторінці у Facebook стверджує, що в усіх заявах з погрозами фігурує саме її прізвище.

«Мені щонайменше прикро за цим спостерігати. Все своє професійне життя я протидію насильству і виступаю за толерантність. Саме така поведінка, на думку щонайменше 15 організацій ультраправого штибу, маркує мене як відьму 21-го сторіччя», – написала вона.

В оприлюдненому листі-погрозі йдеться про книгу Денисенко «Майя і її мами» і про нав’язування «нетрадиційної» сім’ї. У листі також вказується, що у разі бездіяльності місцевої влади і силовиків низка організацій буде «вживати всіх можливих заходів з метою недопущення проведення відверто провокаційної презентації у Львові», – пише Радіо Свобода.

У книзі «Майя і її мами» йдеться про толерантність на рівні сім’ і прийняття різних сімей у соціумі.

На сайті Української правди засновники “Видавництво” оприлюднили свою позицію:

Ми звертаємося до всіх правозахисних організацій, дипломатичних та державних установ і, як кажуть, людей доброї волі, аби не допустити самосуду зі сторони організацій, які не розуміють основ цивілізованого суспільства та звикли діяти з позиції сили та тваринних інстинктів.

79c8e87-book2

Спочатку ми планували зробити все дуже серйозно і офіційно. Десь отак:

“Ми, видавництво “Видавництво” в особі його засновників Іллі Стронґовськогота Лілії Омельяненко, заявляємо про порушення свободи висловлювань та низку погроз від декількох напіванонімних осіб, які начебто виступають від імені декількох регіональних львівських громадських організацій.Погрози висловлені як нашому “Видавництву”, так і особисто адвокату, правозахисниці, письменниці й посланниці доброї волі ООН в Україні Ларисі Денисенко, яка є і нашою авторкою.Предметом погроз є плановане проведення презентацій книги “Майя та її мами” на Форумі Видавців у Львові. В зв’язку з цим просимо підтримати Видавництво і не допустити, за словами осіб, що погрожують, вживання “самотужки всіх можливих заходів” над працівниками Видавництва та всіма причетними до видання книги”.a5ed0a8-maja0А потім ми зрозуміли, що, хоча і не сильно здивовані, не можемо заявляти про це у тому самому форматі, як це зазвичай роблять. Бо нам, видавництву, якому щойно виповнився рік, йдеться не тільки про особисту безпеку нашого колективу й авторів, не тільки про бізнес і безпеку клієнтів. Не тільки про наш власний імідж, чи, будьмо пафосними, імідж країни.Нам ідеться про права людини, які в Україні захищають найрозмаїтішими способами. Ми, відповідно, обрали книговидання.Ми віримо, що діти, виховані на гідних книжках, які вчать любові, розумінню, взаємопомочі, незасудженню, повазі і миру, спроможні зростити краще українське суспільство.Це суспільство поважатиме особистий вибір кожної людини на все, що не шкодитиме особистому вибору інших людей і не суперечитиме законам України, наприклад.Це суспільство не потребуватиме державної релігії і середньовічних настанов як мусять виглядати і поводитися жінки. На цих засадах “Видавництво” і постало.

cc1e7ff-maja2

Ну і, зрозуміло, нам страшно подобається бути першими. Як співзасновники благодійного фонду “Добра листівка” ми побували на найбільших європейських ярмарках і незмінно отримували прекрасний прийом і відгуки.

Видана нами книжка Лариси Денисенко “Майя та її мами” про 17 розмаїтих типів родини і те, що, цитую, “Неважливо, чи ти живеш із маленькою сім’єю, чи з великим родом. Неважливо, чи ти рідна дитина, чи не зовсім. Неважливо, скільки в тебе мамусь або татусів. Важливо, щоб у родині панували любов і повага, бо це і є головні цінності.” стала ПЕРШОЮ ДИТЯЧОЮ КНИЖКОЮ В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ, ЧЕРЕЗ ЯКУ АВТОРЦІ І ВИДАВЦЯМ ПОГРОЖУЮТЬ.

Щиро, кажучи, гран-прі на всесвітньому конкурсі дитячої літератури у Болоньї нас би влаштувало більше, але, як кажуть, чим багаті. Світових новин варті обидві речі, але говоритимуть тільки про першу, сподіваємося – поки.

ff84cb2-maja4

Хронологія погроз поки така:

На початку вересня організація Форум Видавців, яка організовує щорічний книжковий форум у Львові, отримала лист з погрозами, підписаний 15-ма мало кому відомими організаціями. У ньому вони вимагають скасувати заплановану на форумі презентацію книги.

Паралельно з отриманням цього листа, Лариса Денисенко протягом останніх двох тижнів отримує неофіційні погрози через соціальні мережі. Окрім того, ми всі прекрасно знаємо на прикладі інших презентацій та заходів – згадати б історію з “Розстрільним календарем” Оленки Герасим’юк, що насправді ховається під словами “вжити усіх можливих заходів”, коли озброєні люди здійснювали напад на учасників таких заходів з різними негативними наслідками для їхнього здоров’я.

Хочемо наголосити, що погрози адресуються через той факт, що у головної героїні книги – Майї, дві мами, і це на думку агресорів – “прищеплення школярам деструктивних принципів, що суперечать цінностям та традиціям, які споконвіку формувалися в українських родинах”.

І оскільки загрози перейшли з рівня інформування до рівня агресії та активних дій, у нас є всі побоювання переживати за наше життя та життя учасників процесу. Ці загрози порушують фундаментальні права людини про свободу слова та прирівнюють нашу країну до тоталітарних держав світу, де панують гомофобія, расизм та інші прояви недорозвиненого суспільства.

Весь текст звернення читайте за посиланням.

23cadc6-maja5

Дитячу книжку  виклали у вільний доступ після погроз від громадських організацій. Про це повідомляє видавництво «Видавництво» на своїй сторінці в мережі Facebook.

Що пишуть о соцмережах: