Що почитати під час карантину: нові книжки для дітей від українських видавництв
Освіта Що читати

Що почитати під час карантину: нові книжки для дітей від українських видавництв

Новина про карантин застала батьків зненацька. Саме тому разом з видавництвом #книголав редакція Promum вирішили розповісти про найкращі книжкові новинки для дітей, які виходять українською. Вони допоможуть провести час з дитиною цікаво та корисно. Сьогодні зосередимося на новинках березня, які завбачливо поділили на три категорії: від книжок для найменшого читацького віку до вже майже дорослих читачів — до 12 років.

Для найменших

Навесні в кількох українських видавництвах з’явилися книжки-моноісторії. Вони ідеально пасуватимуть для читання в ліжку перед сном. Ми обрали три найцікавіші. Про любов до книжок, тварин та дитячий садок, перший похід до якого може бути травматичним для малечі, але після такої книжки все може змінитися!

«Історія однієї книжки», Кароліна Рабей

Видавництво #книголав

Як зацікавити дитину книжкою? Розповісти, що вона, як і кожна людина, теж має свою історію, зробити її головним героєм своєї казки й створити для неї захопливу подорож, у якій книжці допомагають діти. Саме таку оповідь про книжку-героя Дасті написала Кароліна Рабей. Бідолаха Дасті навіть не знає, про що йдеться на його припорошених пилом сторінках… Проте одного дня це обов’язково зміниться, адже всі ми заслуговуємо на те, щоби наші історії були почутими, чи не так?

 

«Історія, яку розповіла Жука», Грася Олійко

«Видавництво Старого Лева»

Жука живе на заправці зі своїм братом Сіріусом. Їх підгодовує добра жінка, але вона кудись зникає. Тепер песикам непереливки, адже надходить зима, а на заправці вирішують їх позбутися і вивозять якнайдалі. Хтозна, що б із ними сталося, якби одного дня на узбіччі не спинилася автівка родини, яка дасть песикам прихисток і любов.

«Історія, яку розповіла Жука» перший пікчербук української ілюстраторки Грасі Олійко – це безпосередня і зворушлива розповідь, яка торкнеться сердець дітей і дорослих.

«Дуся і Поросятко Гав. Перший день у садочку», Юстина Беднарек

Видавництво «Урбіно»

Магдалена-Феліція, яку всі звуть Дусею, зовсім не впевнена, що хоче йти до садочка! А позаяк усім відомо, що сміливості додають мʼякі забавки, то мама шиє для донечки гарненького затишного друга — свинку в штанцях у квіточку! Спершу Дуся дуже здивована, адже вона чітко казала, що хоче песятко! Не поросятко! Та щойно Поросятко Гав зʼявилося на світі, — одразу стало зрозуміло: вони з Дусею будуть нерозлучними!

У садочку Дуся знайомиться з Монікою, яка кусається, Йоасею, котра боїться забруднити платтячко, й Томеком, який замість іграшки приніс чайник! Та чайник чудово підійде, щоб влаштувати хатку для Поросятка Гава, а наш плюшевий герой зазнає там неймовірних пригод. Гарненько поміркувавши, Дуся вирішує, що, мабуть, піде до того садочка ще раз…

 Для трохи старших

Коли дитина починає цікавитися всім на світі, складно втриматися, щоб не придбати їй якомога більше пізнавальних книжок, адже пропозицій так багато! Зосередимося на казках, історіях про маленьких монстрів, а також на корисній книжці про факти та числа.

«Чарівні казки»

Видавництво «Віват»

З цією книжкою маленькі читачі вирушать у захопливий світ чарівних казок, де на них чекають одинадцять цікавих історій з неймовірними ілюстраціями й чудовими персонажами, які навчатимуть доброти й чуйності, сміливості й вірності, чесності й щедрості. На читачів чекає знайомство з Красунею і Чудовиськом, Пітером Пеном, Бембі, Білосніжкою й сімома гномами, героями «Книги джунглів» та іншими героями відомих класичних казок, багато з яких екранізовано компанією Disney.

«Оповідки для маленьких монстрів», Марі-Луїз Ґей

Видавництво «Читаріум»

Колекція кумедних ілюстрованих історій занурить у світ невтомного дитячого дивування. Що насправді бачать коти? Які розмови нишком ведуть дерева? Чи варто робити смішні обличчя у вітряний день? Чи керують світом хробаки? Чи завжди мами кажуть правду? Чи сняться равликам кошмари? Про все це та багато іншого можна дізнатися із захопливих оповідок-коміксів Марі-Луїз Ґей — яскравих та рясних на деталі й жарти, що неабияк потішать маленьких гострооких монстрів.

 

«У світі чисел», Фелісіті Брукс

Видавництво #книголав

Скільки днів у році? А секунд у добі? Які числа приносять щастя? І що таке дюжина? Вчись рахувати та дізнавайся купу цікавинок, мандруючи дивовижним світом чисел!

Книжка містить різноманітні факти щодо кожного числа з різних галузей науки та культури, тож насамперед стане цікавим довідником. А з дітьми меншого віку її можна використовувати для вивчення перших дванадцяти чисел.

 

Для майже дорослих дітей

З віком дитину гарантовано зацікавлять повісті з захопливим та динамічним сюжетом, тематичні енциклопедії та, можливо, їй захочеться знайти собі приклад для наслідування. І за таким запитом в українських видавництвах є декілька справді захопливих новинок.

«Довкола світу з Шерлоком Голмсом за 80 загадок», Сандра Лебрен

Видавництво #книголав

Найвідоміший у світі детектив Шерлок Голмс отримує нове завдання — спіймати свого ворога, професора Моріарті, який задумав щось лихе. Цього разу Шерлокові доведеться об’їхати цілий світ, розшифрувати таємничі послання і коди, розв’язати логічні й математичні задачки, зрозуміти всі ребуси й вирішити всі кросворди на своєму шляху.

 

«Атлас видатних дослідників», Ріккардо Франкавілья, Марґеріта Сґарлата

Видавництво #книголав

Спрадавна люди цікавилися й досліджували навколишній світ. Страх та ризик ніколи не були на перешкоді їхньому бажанню пізнавати все нове й невідоме. Завдяки цій книжці ти зможеш пройти маршрутами видатних дослідників, дізнатися, які труднощі їх спіткали, та як вони досягли своїх цілей. Ти познайомишся з вікінгами, що відкрили Америку ще до Колумба, з Марко Поло, жага знань якого довела його до Китаю, з Неллі Блай, яка натхненна романом Жуля Верна здійснила навколосвітню подорож за 72 дні. Пригоди — це частина нашого життя: не лякайся невідомого, досліджуй його!

«Маленькі історії великих людей. Леонардо да Вінчі», Томас Ізабель

«Видавництво Старого Лева»

Що зробило генієм Леонардо да Вінчі? Він був художником, винахідником, архітектором, інженером, математиком, скульптором та вченим. Намалював найвідоміші у світі твори мистецтва та здійснив креслення 400 машин, які можна конструювати і сьогодні. А ще винайшов справжній літальний апарат! Його ідеї випереджали світ на сотні років. Відкрийте для себе одного із найяскравіших і найдопитливіших розумників у веселому та барвистому путівнику про його дивовижне життя.