День дитячої книжки: бестселери українських видавництв
Образование Что читать

День дитячої книжки: бестселери українських видавництв

Любимо розповідати про книжки. Про новинки, улюблені книжки, а також тематичні книжки, які стають в пригоді на певні свята чи події.

До Міжнародного дня дитячої книжки разом із видавництвом #книголав обрали дев’ять найкращих дитячих книжок та серій від українських видавництв – справжніх бестселерів. Ці видання вже мають безліч відгуків та прихильників, але не зникають із рейтингів продажів українських книгарень.

Для найменших (3–5 років)

 

Книжки серії «Маленькі дослідники»: Космічний світ, Динозаври, Моє дивовижне тіло (видавництво #книголав) 

Серія «Маленькі дослідники» – це тематичні книжки з віконцями, які висвітлюють якусь окрему важливу тему. Їхня мета – познайомити маленького читача зі світом. Наприклад, «Моє дивовижне тіло» допоможе дитині дізнатися, що відбувається в її організмі, як люди з’являються на світ, що робить головний мозок або ж куди зникає їжа, яку ми кладемо до рота. Книжка про космос розкаже про будову Сонячної системи, планети й супутники, астронавтів і дослідження космосу. Не хвилюйтеся щодо складності, адже в книжках все пояснюється доступною мовою, коротко та чітко, тож дитина не заплутається у спеціальних термінах чи задовгих реченнях. Крім того, ця серія універсальна: менші за віком читачі зможуть розглядати яскраві ілюстрації, старші й більш допитливі – вже вимагати від батьків читати все, що написано на сторінках і всередині віконечок. Або ж читати самим.

Віммельбух «Рік у Чарівній країні»

(«Видавництво Старого Лева»)

Віммельбухи – один із дієвих інструментів розвитку дитячої уваги. Яскраві деталі, пошук предметів, розглядання дрібних елементів і взаємодія з книжкою, яка цими великими полотнами деталей все ж розповідає власну історію – що може бути краще?

«Рік у Чарівній Країні» – це дванадцять картин із місяцями року. А на першому та останньому розворотах вас чекає знайомство з персонажами та інтерактивна гра.

Читач не лише дізнається про чарівних персонажів, які живуть у казковій країні, а також зможе роздивитися, як змінюється природа впродовж року і хто доглядає за цим магічним світом

                                                           Велике місто, маленький зайчик, або мед для мами

                                                                              (видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га»)

        

Видавництво Івана Малковича випускає найтепліші дитячі казки. На цих книжках ростуть покоління, і візитною карткою видавництва є саме такі історії, як-от «Велике місто, маленький зайчик, або мед для мами».

Мама маленького Зайчика застудилася, і він вирішив піти купити для неї меду, адже чай з медом — найкращі ліки на горло. Але місто велике, а Зайчик — дуже маленький, і він заблукав. Зворушлива історія зі зворушливими ілюстраціями і щасливим закінченням.

Крім того, ця книжка перекладена англійською, тож зверніть на неї увагу, якщо хочеться повчити з дитиною мову через гарну родинну історію.

 

Для активних, старших і допитливих (6–9 років)

 

50 експрес-уроків для дітей

(видавництво #книголав)

Так, українська мова – не лише варта уваги під час ЗНО, її можна і треба вивчати вже з малого віку, коли дитина якраз має розпочинати свою освіту. Цей кишеньковий посібник створений філологом, викладачем української мови та телеведучим Олександром Авраменком, який проводить уроки української на телебаченні вже кілька років. Адаптовані для дітей тексти та яскраві ілюстрації до кожного уроку допоможуть засвоїти прості та складні правила, розмовляти правильно, уникаючи стилістичних помилок. Дитина змалку буде вміти розрізняти правильні наголоси, розширить свій лексичний запас та розумітиме, як правильно потрібно відмінювати слова. Книжка значно полегшить вивчення української мови в школі, а також загартує дитину для використання української мови в побуті.

Книжка, яка нарешті пояснить тобі геть усе про батьків (видавництво Artbooks)

Взаємини в родині – це найважливіше середовище формування здорової особистості. Діти вчаться взаємодіяти з іншими людьми саме через батьків. Протягом певного етапу життя батьки – це найвагоміші постати у дитячому житті, з них беруть приклад, їхні ролі приміряють на себе. І важливо впродовж цього часу дати максимум любові й підтримки. Ця книжка – допомагає пояснити дитині, чого можна очікувати від мами й тата, і чому не всі їхні дії можуть їй подобатися. Створене це видання для сімейного читання, щоб малюки на запитання, які може породжувати ця історія, чули відповіді одразу – з ваших уст.

«Легенди про єдинорогів»                                  (видавництво #книголав)

Мультфільми про єдинорогів, розмальовки з єдинорогами, іграшки-єдинороги, а тепер є ще книжки про цих фантастичних істот. Одна із таких заполонила серця читачів, які знають про єдинорогів майже все. А якщо інтерес дитини лише починає набирати обертів, то з книжки «Легенди про єдинорогів» вона може дізнатися подробиці кожного конкретного випадку зустрічі із цими створіннями. Дослідник, за легендою, збирав ці досьє зі старезних щоденників, польових звітів, газетних вирізок і записів легенд, що передавались усно від 1577 року з покоління в покоління. Тут зібрані історії кількох великих родин єдинорогів, які живуть в різних природних середовищах й дуже різняться між собою. Неймовірні ілюстрації та казкова атмосфера занурять читача у фантастичний світ на кілька годин.

 

Для дорослих із жагою до знань (10–13 років)

 

                                                                     Серія «Як я дорослішаю»

(видавництво #книголав)

Дорослішати — круто! Але водночас це трішки хвилююче і навіть лячно. Як усе це відбуватиметься? Чого чекати? Чи з усім вдасться впоратися? Книжки «Як я дорослішаю» створені саме для того, щоб відповісти на низку запитань від дітей, які скоро будуть відчувати в собі неабиякі зміни. У виданнях зосереджена увага не лише на тілі, а й на почуттях. Крім того, всередині безліч корисних порад і підказок, які допоможуть хлопчику та дівчинці з усім впоратися. Будьте впевнені, що книжка доступно пояснить дитині, що чекає на її організм упродовж декількох років, а вам допоможе зрозуміти, як краще пояснювати своїм вже не маленьким дітям такі складні процеси, і як їх підтримати в цей нелегкий, але такий важливий час.

Серія «Для початківців»

(видавництво #книголав)

Саме час починати цікавитися тим, як влаштоване доросле життя – чому люди працюють, чому держава регулює наше існування у суспільстві й чому ми обираємо владу, а також для чого бути відповідальними та свідомими громадянами. Книжки про те, як працює політика та бізнес, допоможуть вхопити й проаналізувати всю необхідну для такого віку інформацію про те, як бути громадянином та бізнесменом. Такі важливі процеси мають бути усвідомлені ще змалку, адже лише тоді дитина виросте з розумінням, що на ній, так само, як і на інших людях, лежить відповідальність за своє життя. Написані простою мовою та проілюстровані інфографікою, книжки легко читаються й навіть дорослим буде цікаво долучитися до такого часопроведення.

                                                                      Гаррі Поттер і філософський камінь

(видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га») 

Легендарна дитяча книжка, яка встигла стати класичною й на якій встигло вирости вже кілька поколінь. Історія про хлопчика, який вижив після нападу злого чарівника і який має велику мету – віднайти свою історію й жити у чарівному світі, до котрого він належав завжди. За першими накладами українського перекладу в книгарні стояли черги. Зараз – це чи не найкращий подарунок на свята, а особливо – коли з’явилися великі ілюстровані видання «Гаррі Поттера» з ілюстраціями Джима Кея. Тепер діти мають можливість розглядати зображення одразу під час читання і ще яскравіше уявляти магічний світ та знаменитий Гоґвордс, де навчаються головні герої. Ваша дитина мріятиме про лист зі школи чародійства й чекатиме, коли ви придбаєте їй чарівну паличку. Крім того, ілюстроване видання – це прекрасна нагода і собі нагадати про улюблених Гаррі, Рона і Герміону та про їхні фантастичні пригоди.