Чи можна взимку ходити без шапки і рукавичок?
Є питання

Чи можна взимку ходити без шапки і рукавичок?

«Мам, я поїв і в шапці», – постимо ми мем, який має позначати «дорослість» і життєву мудрість. І справді, головний убір як символ чи то прийняття дійсності, чи то покірності фігурує в нашому житті з глибокого дитинства. А відмова від нього, у свою чергу, є ознакою підліткового бунту і прагнення «самостійності». Чи дійсно прогулянки на морозі без шапки є такими небезпечними, як казала мама, та чи правдиві страшилки про менінгіт? Спробуємо розібратися разом з лікарем Дариною Дмитрієвською

Міф

Прогулянки без шапки викликають застуду, менінгіт, отит.

Правда

Перелічені захворювання завжди викликані інфекційними агентами — збудниками вірусної або бактеріальної природи. Саме по собі перемерзання не може запустити інфекційний процес.


Читайте також: Есть вопрос: как и что можно лечить небулайзером?


Однак різка незвична дія холоду на ділянку нашого організму може призводити до рефлекторного звуження судин. У цьому місці виникає прогалина в захисті імунної системи. Саме так утворюються зручні вхідні ворота для мікроорганізмів. Віруси, що завжди є у великій кількості навкруги, отримують шанс проникнути та почати розвиватись на слизовій носа, ротоглотки, викликаючи ознаки хвороби. Умовно патогенні бактерії, які в нормі мирно існують у нас в ротовій та носовій порожнинах, перетворюються на наших ворогів та збільшують свою кількість. Тому людина може захворіти після того, як не вдягла шапку. Хоча ці речі пов’язані лише опосередковано.

Що робити?

Головна помилка — у раптовій зміні умов. Якщо дитина звикла гуляти закутаною у шарф і з теплою шапкою, а потім вийшла без них на мороз — у неї досить великі шанси захворіти.

Рішенням є загартовування — поступове звикання малечі до менш тепличних умов. Починати його варто ще влітку з обливання прохолодною водою чи відмови від взуття на безпечній території. Наприклад, на своїй дачі, де є чиста трава, і тільки якщо дитина вакцинована від правцю. 

Люди, які звикли до дії низьких температур, більш витривалі та можуть довший час не носити шапку. Коли ж її варто вдягнути? Необхідно дослухатися до власного комфорту і вчити дитину визначати, коли їй стає холодно.

Підтримуйте власне здоров’я послідовно та постійно. А корисні звички передавайте своїм дітям!