Є питання: чи можна дітям пити рослинне молоко?
Є питання

Є питання: чи можна дітям пити рослинне молоко?

Більшість кав’ярень Києва та загалом України пропонують широчезний вибір молока. Тим часом все більше людей відмовляються від коров’ячого та додають рослинну альтернативу до кави, каш і десертів. Але чи годиться рослинне молоко дітям?

Відповідь на це питання редакція отримала на сторінці Facebook у лікаря-педіатра, координатора освітніх проєктів «Медичні пікніки» та «Наукові пікніки» Анастасії Бикової-Шелевицької

Коротко

Рослинне молоко не рекомендують пити дітям. 

Поясніть детальніше

Останні рекомендації від Американської академії педіатрії, Академії харчування та дієтологів, Американської академії дитячої стоматології та Американської серцевої асоціації кажуть, що рослинне молоко дітям пити не рекомендовано.


Читайте також: Есть вопрос: «ацетон» у ребенка — что это, как лечить и чего делать нельзя?


Рослинне молоко в США так само, як і коров’яче, збагачується вітаміном D та кальцієм. Проте біодоступність, тобто засвоєння речовин значно нижча, ніж під час вживання коров’ячого молока.

Одне з досліджень показало, що діти, які вживали лише рослинне молоко, мали низькі показники вітаміну D.

Чому батьки все частіше віддають перевагу рослинному молоку?

рослинне молоко дітямХибна діагностика лактозної недостатності у малюків змушує батьків шукати альтернативу коров’ячому молоку. Детальніше про це можна дізнатися на сторінці дитячого лікаря Лідії Бабич. І зазвичай у такому випадку батьки звертаються до рослинного молока. 

З 2012 року його продажі у США зросли на 61%. Рослинне молоко стрімко набирає популярності. Чи можна його вживати дітям? Можна, але не варто.

У моєї дитини дійсно непереносимість лактози: що робити? 

Дітям, які дійсно мають лактозну недостатність чи алергію на білок коров’ячого молока (а таких приблизно 2,5%) та веганам, рекомендовано вживати рослинне молоко. І обирати збагачене соєве молоко. Важливо обговорити це з лікарем.

Рекомендація лікаря

Якщо батьки хочуть зробити щось хороше для малюка і дати все найкраще, то рослинне молоко — це не найкращий вибір.


Читайте також: Есть вопрос: как и что можно лечить небулайзером?


Для себе батьки можуть замовляти каву на рослинному молоці, якщо їм так смакує. А дітям краще залишити коров’яче.