Як часто потрібно мити секс-іграшки?
Є питання

Як часто потрібно мити секс-іграшки?

Щоразу мити «кролика» з милом — це ще той набридливий обов’язок. І що б не казали нам сексологи про ризики бактеріальних інфекцій від непомитих секс-іграшок, ми досі віримо в свою вдачу. Редакція Promum намагалась розібратись, чи дійсно потрібно мити секс-іграшки кожного разу після використання.

Коротко

Так, вібратор та інші секс-іграшки потрібно мити щоразу. 

Поясніть докладніше

Безперечно, спонтанність збуджує, а ідея помити іграшку до статевого акту здається досить занудною та надто правильною. Проте, що по-справжньому зруйнує настрій, то це сеча з кров’яними виділеннями та «цікава подорож» каретою швидкої допомоги на день-другий або ж цілий вік-енд. 

Для чого мити секс-іграшки?

Секс-іграшку справді потрібно мити щоразу, навіть, якщо крім вас до неї більше ніхто не торкався. Навіщо так часто? На тілі знаходиться досить багато різних мікроорганізмів. Якщо їх перемістити на інші частини тіла, вони можуть спровокувати інфекції або інші проблеми зі здоров’ям. Деякі з цих бактерій можуть потрапити на іграшку, а через неї до вашої уретри, викликаючи інфекцію сечових шляхів. Вилікувати її можливо лише за допомогою антибіотиків, а наслідками хвороби є ураження нирок або навіть сепсис чи грибкова інфекція.


Читайте також: Як позбутися рутини у відносинах? 5 дієвих порад від сексолога


Грибки vs мені пощастить

Грибкові інфекції — одні з найжахливіших, тому що грибок природно вже існує у зоні піхви. Якщо інфекція потрапляє на секс-іграшку і розноситься по тілу або передається вашому партнеру, лікування є досить складним та тривалим. 

Мова йде про досить довгий курс протигрибкових препаратів, що можуть призвести до інших побічних ефектів. Запобігати хворобі заздалегідь набагато простіше, аніж лікувати наявне зараження.

Дезінфекцію іграшок можна порівняти з миттям рук перед тим, як їсти або торкатися обличчя. Якщо ви тримались за поручень у метро, ​​а потім відразу з’їли шматочок піци, то, можливо, все буде добре… або ви можете підхопити грип і бути прикутим до ліжка щонайменше тиждень.


Ризики захворювань

Найефективніша порада: чистити іграшку, перш ніж використовувати її знову. Ще краще — зачекати декілька годин після дезінфекції. Якщо довго не мити секс-іграшку, може відбутись повторне нашарування бактерій, і почистити її буде значно складніше.

Виняток становлять анальні іграшки

Оскільки вони можуть переносити більш серйозні бактерії, такі як кишкова паличка, їх потрібно мити негайно після анального контакту та перед подальшим вагінальним чи пероральним вживанням (навіть якщо це все ще в межах одного сексуального сеансу).

Правильна дезінфекція

Швидке та поверхневе промивання іграшки водою не продезінфікує її. Виділення із піхви можуть створити біоплівку — тонкий шар бактерій, що захищає мікроорганізми всередині слизу або сперми. Тому використання мила є важливим аспектом для вашої інтимної гігієни. Лише воно зможе дійсно ефективно очистити продукт.

  1. За можливості використовуйте звичайне мило для рук, яке не є антибактеріальним, оскільки це може викликати роздратування та свербіж у геніталіях.
  2. Іграшку також необхідно просушити паперовою серветкою або чистим тканинним рушником, перш ніж покласти її назад до ящика. Сушіння секс-іграшки є важливим, оскільки її вологість — це сприятливе середовище для розмноження бактерій та виникнення плісняви.

У деяких випадках силіконові або металеві водонепроникні секс-іграшки можна класти в посудомийну машину для очистки. Однак варто врахувати, що вони можуть розплавитися або пошкодитися нагрівальним елементом у нижній частині машини. Покладатись виключно на гарячу воду та пару для очищення іграшки також не варто. Це не гарантує знищення всіх бактерій. Однак анальні іграшки та все, що використовується спільно з партнером, потрібно чистити вручну з милом.


Читайте також: Есть вопрос: Возможен ли секс сразу после родов?


А якщо використовувати захист?

Зауважте: презерватив на іграшці також не гарантує її чистоти. Бактерії все ще можуть «обходити» презерватив і залишатись у щілинах іграшки, тому презерватив не є бар’єром для збереження гігієни секс-іграшки.

Звичайно, останнє, що хочеться робити після дивовижного оргазму, — це чистити секс-іграшки. Спробуйте сформувати звичку мити їх заздалегідь, до статевого акту. Сприймайте чистку своїх сексуальних іграшок як форму догляду за собою, повагу до власного здоров’я та самопочуття.

Джерело: vice.com