Стрес, який ви зараз переживаєте, може стати причиною зменшення або зникнення молока. Але є способи покращити або повернути лактацію. Немає гарантій, що молоко повернеться в повному обсязі, проте спробувати варто. Чим більше зусиль жінка прикладе до відновлення лактації, тим вищий шанс успіху. Далі – поради від лікарки-гінекологині Дар’ї Уманової.
Як не втратити молоко у зв’язку з емоційною напругою під час військових дій?
- Годувати нон-стоп – якомога більше і якомога частіше.
- Максимальний контакт шкіра до шкіри. Чим менша дитина – тим це правило важливіше.
- Не давати суміш без нагальної потреби (нагальна потреба – дитина втрачає у вазі).
- Дитина може плакати і вести себе по-різному. Якщо так відбувається – це не означає, що дитині мало молока. Пропонуйте груди якомога частіше.
- Не давайте дітям до 6 місяців будь-яку.
- Для мами – заспокійливе за необхідності, теплі напої та достатня кількість людей за можливості. Ноги тримати в теплі.
Як відновити лактацію?
- Прикладайте дітей до грудей якомога частіше – подивіться відео про правильне прикладання до грудей.
- Контакт шкіра до шкіри допоможе гормональній системі налаштуватися на лактацію
- Носіть дитину на руках
- Якщо прикладання поки неефективне – допоможе зціджування. Якщо є молоковідсмоктувач – використовуйте його. Використовуйте по черзи зціджування приладом і руками. Перед процедурою за можливості прийміть теплий (гарячий душ) та робити масаж від периферії до соску.
- Немає препаратів або трав які можуть допомогти налагодити лактацію. Тепле пиття і їжа допоможуть розслабитися, процес виходу молока буде проходити легше.
- Суміш в процесі релаксації краще давати не з пляшки. Підійде чашка, ложка, шприц без иголки. Соску треба забрати. Дитина може смоктати тільки мамині груди.