Як полетіти в мандрівку з дитиною і вижити?
Є питання

Як полетіти в мандрівку з дитиною і вижити?

Зареєструйте візочок. Одягніть на дитину помаранчевий капелюх і кеди з підсвіткою. Напишіть номер свого телефону на її браслеті. Не забудьте завантажити «Свинку Пеппу» на планшет. І обов’язково візьміть навушники. 

Разом з Air France та KLM ми підготували для вас чекліст усіх необхідних речей, про які потрібно подбати, якщо ви зібралися мандрувати з дитиною літаком. 

Бронювання квитків для родини з малюком

Планування нової подорожі зазвичай розпочинається з покупки квитків. Якщо раніше ви спокійно обирали собі два дорослі місця і натискали клавішу «далі», то тепер бронюванню рейсу потрібно приділити трохи більше часу. 

З двох років вашій дитині потрібно купувати окремий квиток. Проте умови перельоту для дитини будуть дещо відрізнятися — перевізники зазвичай дбають про те, щоб мандрівка для малечі була максимально комфортною.

Якщо ви подорожуєте авіалініями KLM, під час бронювання квитків для родини вказуйте, що їдете з дітьми: тарифи на дитячі квитки будуть автоматично знижені. Крім цього, діти вже з дворічного віку можуть стати учасником програми лояльності Flying Blue і заробляти милі. Пізніше їх можна використати, бронюючи наступні поїздки зі знижкою, або розраховуватися милями в інтернет-магазинах.

Також ви можете взяти в салон автокрісло чи сидіння для дитини або ж безкоштовно зареєструвати їх як багаж, провезти складаний прогулянковий візочок — на борту або у багажі без додаткової оплати. 

Зберіть документи 

Перевірте свої документи: 

  • закордонні паспорти (ваші та дитини);
  • водійські права (якщо плануєте брати в оренду автомобіль);
  • квитки на літак;
  • посадкові талони;
  • нотаріальну довіреність (якщо у подорож вирушає лише один із батьків);
  • медичний страховий поліс. 

Якщо ви або малюк вживаєте ліки за рецептом лікаря, візьміть його із собою. Хоча краще запастися безпосередньо ліками — не у всіх країнах можуть прийняти український рецепт. 

Для зручності всі документи можна скласти у яскравий тревел-кейс.

Безпека дитини в аеропорту 

На етапі планування перельоту подбайте про безпеку малюка. Аеропорт — людне місце, де можуть розгубитися навіть дорослі. 

Одягніть дитину у яскравий, зручний одяг без зайвих блискавок та ремінців. Так, червона або помаранчева футболка завжди краща, ніж сіра. Додайте яскравих аксесуарів, наприклад, кепку чи взуття, що світиться, зробіть наліпку з іменем, координатами і контактними даними батьків (як варіант — браслет з іменем і номером телефону). 

Якщо ви подорожуєте з немовлям або не дуже активним тодлером, захопіть ерго-рюкзак (слінг, хіпсит): так буде легше долати чек-пойнти. На коляску тим часом можна скласти ручну поклажу.

Якщо ви знаєте, що в аеропорту вам доведеться провести досить багато часу, можливо, є сенс подбати про це заздалегідь і вкласти кошти у свій комфорт. Деякі авіалінії дають можливість провести вільний час у спеціальних залах очікувань. Наприклад, пасажири бізнес-класу Air France можуть скористатися комфортабельними залами очікування аеропорту Париж — Шарль де Голль. Простір Kids для дітей передбачений у залах очікування терміналу E. Тут є ігрові приставки PlayStation Vita, настільні ігри та молодіжні журнали.

Для дітей, які подорожують без супроводу, у деяких авіаліній, наприклад у KLM, передбачена «послуга для дитини без супроводу». У такому випадку за дитиною, віком від 5 років, буде закріплений окремий співробітник команди екіпажу, який допоможе під час польоту.

Розваги для дитини

Мабуть, одне з найперших питань, яке турбує батьків у подорожі, — чим розважати дитину під час тривалого перельоту. Крім планшета та смартфона (подбайте про зарядку чи powerbank), знадобляться іграшки — як добре знайомі, так і нові. 

Необов’язково витрачати на них половину бюджету для відпочинку. Напередодні поїздки зазирніть у найближчий магазин і придбайте там недорогі яскраві забавки, розмальовки з фломастерами, які малюють лише на папері, багаторазові наклейки, пластилін. Не беріть на борт гучних музичних іграшок. 

Старшим дітям точно сподобаються настільні ігри для подорожей та книги, а спеціально для польоту їм можна подарувати якісні навушники, в яких зручно слухати подкасти або аудіокниги.

Іноді авіалінії можуть запропонувати свої розваги. Так, на борту літаків KLM є Bluey — спеціальна розвага для дітей з мультиками, фільмами та іграми. На міжконтинентальних рейсах кожне місце оснащене системою розваг під час польоту, а всі діти від 2 років отримують ігровий набір Bluey: гру на запам’ятовування і гру «хрестики-нулики», а також олівці, шнурок для ключів, карткову гру, наклейку, багажну бірку і багато інших розваг. На європейських рейсах дитина отримує обкладинку для паспорта Bluey і робочий зошит із цікавими завданнями. 

Сон над хмарами

Сон за графіком — святая святих усіх батьків і дітей. У подорожах подбати про відпочинок малюка так само важливо: це допоможе «знизити градус» перельоту, уникнути довготривалих істерик і додаткових нервів. За можливістю підберіть рейс з урахуванням режиму сну дитини. Також не зайвими будуть спеціальна подушка для подорожей, легка ковдра і улюблена м’яка іграшка дитини — звичні речі та ритуали допоможуть малюку розслабитися.

Для маленьких пасажирів міжконтинентальних рейсів KLM резервує дитячі колиски. Окрім цього, якщо ви бронюєте для дитини окреме місце, сміливо беріть на борт ліжечко для подорожей або навіть підставку для ніг. Сон на руках у батьків, звісно, найзручніший, але вам також потрібен відпочинок під час польоту. 

Їжа на борту літака

Сімейна мандрівка — не найкращий час для експериментів з їжею, особливо якщо для малюка ця подорож перша. Найпростіше з найменшими туристами — на борт літака батьки можуть взяти власне харчування та воду для дитини без обмеження за об’ємом. Якщо дитина на штучному вигодовуванні, заготуйте пляшечку суміші (води) у термосі, аби одразу відволікти малюка під час зльоту. Для тодлера захопіть перекуси (фрукти, хлібці, печиво, пюре у пауч-упаковках) з урахуванням можливих алергій. А от за дитину від 2 років можна не хвилюватися: її годуватимуть як дорослого пасажира.

В авіакомпаніях теж можуть запропонувати їжу для дітей. Так, компанія Air France годує малюків спеціальним дитячим харчуванням, якщо переліт триває 2,5 години. Діти, старші 9-ти років, отримують таку саму їжу, як і дорослі. 

А компанія KLM на довгих міжконтинентальних рейсах, де фруктових пюре активному малюку буде явно замало, пропонує малечі міні-гамбургер з картоплею фрі. 

Дитяче меню може відрізнятися залежно від рейсу. Єдина умова — його потрібно замовити за 24 години до вильоту. Те саме стосується особливих комплектів харчування для немовлят — вони безкоштовні й також бронюються заздалегідь. Окрім того, кожен маленький пасажир до 2 років отримує безкоштовний нагрудник Bluey.

Здоров’я та гігієна

Останній, але не менш важливий пункт — гігієна малюка та родини на борту літака. Діти вміють створювати несподівані ситуації, з якими батьки вміло впораються навіть у небі. Для цього покладіть у сумку змінний комплект одягу та білизни, якщо потрібно — підгузки. Антисептик, вологі та сухі серветки, зубна паста та особливі засоби для догляду за малюком у тревел-форматі теж знадобляться.

Не забудьте про міні-аптечку: соляний розчин для зволоження слизової носа, краплі, що звужують судини, для більш комфортного зльоту та посадки, таблетки від захитування (якщо ці медикаменти схвалив ваш лікар), індивідуальні ліки для дитини (можливо, знадобиться рецепт), пластир, рідке мило. 

Будьмо відвертими: сімейні поїздки з малюком мало нагадують спонтанний автостоп Європою з рюкзаком за спиною, новими знайомствами та ночівлею у наметах під гучні баси музичних фестів. 

Подорожі з дітьми потребують особливої уваги, додаткового планування, витрат і витримки батьків. З іншого боку, це новий, спільний та неймовірно цікавий досвід. Ви здатні показати дітям, що світ для них відкритий, а подорожувати треба з повагою до себе та інших.