Відпочинок у Східниці. 7 способів зробити його цікавим
Куди поїхати

Відпочинок у Східниці. 7 способів зробити його цікавим

Східниця – село неподалік розрекламованного водного курорта Трускавця. В Східницю зазвичай їдуть лікуватися. Бо головна розвага тут – забір і вживання лікувальної води. Але й окрім цього знайдеться чимало активностей для сімей з дітьми.

Джерело1

Набрати мінеральної води з джерела

Навіть якщо ви приїхали в Східницю не заради лікування, вам просто необхідно хоча би один раз навідатися до джерела. На відміну від того ж Трускавця чи Моршина, тут немає цивілізованого бювету із кнопочками на 100, 150 і 200 грам. Лікувальну воду доводиться добувати самотужки, збираючи з джерелець, що б’ють прямя з-під землі. Переважно у важкодоступних, але мальовничих місцях. Температура води – джерельна, мінералізація – невідома, дозування – на око, відчуття пригоди – гарантовано. Як стверджують туристичні проспекти, в Східниці 37 джерел і 17 свердловин. Якщо підійти до справи методично, цієї розваги із пошуком все нових джерелець і смаків вистачить тижні на два.

Відстань – від 0 до 3 км

Вартість – 0 грн.

Ліс1 

Лісові прогулянки

Найкращий розважальний центр. Особливо для «дітей асфальту». Де б ви не оселились у Східниці, майже гарантовано, що ліс буде починатися у вас на задньому дворі або ж до нього буде не більше 5 хвилин пішки. А в лісі з ймовірністю 99,9% буде стрімкий потічок. До речі, потічок цей буде з тієї ж Нафтусі, яку п’ють з лікувальною метою. Особливий кайф бродити по потічку в кроксах туди-сюди. Але на це наважаються лиш найекстремальніші мами. Лайт-варіант – гумові чобітки як у Свинки Пеппи.

Іноді на потічках з’являються рибки и жабки. І тоді глядачів у захваті неможливо загнати додому. Іноді, правда, запливають з гастролями вужі й гадюки. Але про це краще не думати, аби не псувати собі відпочинок. Із фауни тут ще зустрічаються білки у великій кількості та численне птаство. Кейтерінг в лісовій частині забезпечують чорниці, малина та ожина, яка дозріває аж у серпні.

Відстань: 0 км

Вартість: 0 грн.

Риболовля

Риболовля

Для трушних рибалок тут є всі умови. Втім рибальські господарства – це швидше місця для відпочинку і ресторани. Ми їздили в комплекс, що розташований в селі Опака. Суть скрізь однакова. Ось вам вудка, ось штучний ставочок, де від форелі аж чорно. 2-3 хвилини і у відерці маєте гарненьку рибину. Далі її чистять і запікають на ваш смак – з грибами, овочами чи просто печуть на грилі. А ви тим часом гуляєте по стежинках, знаходите кущі малини і джерельця Нафтусі, дихаєте густим прикарпатським повітрям. Заплатити потрібно лиш за вагу спійманої риби (200-250 грн/кг) та за те, що замовите до риби.

Відстань: 8 км.

Середній чек (на людину): 100 грн.

Зоопарк

Зоопарк Лімпопо

Якщо знайомство із місцевою фауною – це пройдений етап, тоді їдемо в зоопарк. Найближчий розташований в селі Меденичі. Зоопарк невеличкий, але є кілька цікавинок: дикобраз-альбінос, кумедні сурикати, чорні міні-піги та вбивчо милі плюшеві кролики. Крім того, перед входом в зоопарк розташовані загони із зубрами, конями та поні. Яких – увага! – можна годувати. На території зоопарку є дитячий майданчик.

Відстань: 55 км.

Вартість: дорослий 50 грн, дитячий 30 грн.

29512708 

Тустань

Залишки середньовічної фортеці, що була збудована на скелях приблизно у IX-X сторіччі. Дух перехоплює навіть у досвідчених мандрівників. Колись це був важливий не лише оборонний, але й митний пункт. Бо знаходилась фортеця на Соляному шляху. Назва походить від ввічливого звертання митників до купців «тут стань!». Біля підніжжя скель також є «чарівні» джерельця. А дорогою до них –«зачароване» місце, де неможливо зробите чітке фото.

Відстань: 10 км

Вартість: дорослий 30 грн, дитячий 15 грн.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Річка Стрий

Якщо вам пощастить відпочивати у Східниці в спеку, не обмежуйтесь потічком – їдьте на великий Стрий купатися. Виявляється, гірські річки не такі вже швидкі і не такі вже й холодні. В пологих місцях вода стишує біг і встигає добряче прогрітися. Так, в Стрию мілко і дно кам’янисте. Саме тому крокси або спеціальне взуття для купання просто необхідне. Поплавати вам навряд чи вдасться, але полежати у кам’яному природному спа – запросто!

Відстань: від 1 км

Вартість: 0 грн.

Трускавець

Поїхати в Трускавець

В Трускавці обов’язково відвідати бювет, щоб спробувати Нафтусю без землі і осаду. Подивуватися, що вона тут зовсім не пахне, «не те що в нас в Східниці». Пожаліти нещасних відпочиваючих Трускавця – «у весь час на асфальті». Допустити дітей до атракціонів. На відміну від Східниці, в Трускавці цього добра вистачає. З’їсти цукерочку і випити гарячого шоколаду у «Львівській майстерні шоколаду». Із чистим серцем повернутися у Східницю.

Відстань: 13 км

Вартість: від 100 грн.

Східниця1

Чого не варто робити в Східниці

На мою особисту думку, не варто їхати в Борислав і Дрогобич, навіть попри те, що їх назви знайомі нам ще з уроків літератури. Їхати можна, якщо ви хочете поринути в глибоку депресію і порефлексувати з тяжкої української долі. Ну і хіба що вам захочеться показати дітям реалії свого дитинства з 90-х.

Вартість життя в Східниці

За останні 10 років Східниця ствердилася в своєму статусі курорту. Тому житло тут є на будь-який смак. Від реальних 5 зірок у «Трьох синів і дочки» до приватного сектору, де здають ліжко-місця за 70 грн. на добу. Для тих, хто не схильний до екстремальних варіантів, в Східниці працює безліч приватних «вілл», де можна орендувати пристойний номер і отримати триразове харчування. Середня ціна номера влітку становить 300-400 грн на добу, а харчування однієї дорослої людини 120-160 грн. Як правило, власники намагаються догодити гостям з дітьми, тому часто в дворах є майданчик, батут, а інколи й надувний чи вкопаний басейн. В селищі немає ніяких атракціонів для дітей. Зате є великий стадіон, пішохідна вуличка, хороший дитячий майданчик і майданчик з тренажерами.