Проти насильства. У Києві відбудеться Марш жінок-2020
В місті Новини

Проти насильства. У Києві відбудеться Марш жінок-2020

У Міжнародний жіночий день, 8 березня, у Києві відбудеться щорічний Марш жінок. Цього року учасники та учасниці вимагатимуть ратифікувати Стамбульську конвенцію. Редакція Promum поспілкувалась з організаторами заходу та дізналась подробиці.

Коли? 8 березня, з 12:00 до 14:00

Де? Збір на Михайлівській площі

Навіщо? Центральна вимога — ратифікувати Стамбульську конвенцію, щоб зупинити насильство та посилити свою видимість у суспільстві.

Стамбульська конвенція — навіщо вона нам 

Угода містить механізми захисту людини, щодо якої здійснюється насильство. У цьому документі гендерно-обумовлене насильство стосується не лише жінок, а й чоловіків, дітей, людей після зміни статі чи з гомосексуальною орієнтацією. Стамбульська конвенція допомагає організувати систему, щоб укріпити становище найменш захищених. Документ зобов’яже державу посилити законодавство щодо домашнього насильства та насильства над жінками в цілому.

«Цей міжнародний договір, ще у 2011 році підписаний Україною, покладає на нашу державу різні зобов’язання — щодо криміналізації насильства щодо жінок та домашнього насильства, переслідування кривдників і кривдниць, захисту жертв, можливості правоохоронних органів реагувати на різні форми насильства, освіти громадян і громадянок щодо неприпустимості застосування насильства», — повідомляється на сторінці заходу в Facebook. 

Окрім того, прихильники маршу вимагають розвязання основної проблеми — системного застосування насильства щодо жінок та дітей і в багатьох випадках бездіяльності поліції. Своєю чергою підписання Стамбульської конвенції зобов’яже державу посилити законодавство щодо домашнього насильства та насильства над жінками в цілому.


Читайте також: Я стала жертвой экономического насилия. Что делать?


Чому це важливо?

Усі бажаючі можуть звернутися до держави з проханням зменшити кількість насильницьких злочинів та захистити жертв. Вони вважають, що цього можна досягти завдяки належній реакції правоохоронних органів.

«Я мама двох доньок і хочу, щоб вони зростали серед підтримки в кращому світі. Щоб не зазнавали дискримінації та насильства лише тому, що вони жінки. Я хочу, щоб вони ніколи не чули фраз “ти ж дівчинка” та “це жіноча робота”», — говорить учасниця заходу Ольга Новак у коментарі для Promum. 

За словами Ольги Новак, суспільство і держава повинні створити належні умови для народження та виховання дітей. А також зупинити тиск на жінок, що не хочуть народжувати. 

«Материнство — це вибір жінки. А виховання дітей — важка праця, а не тільки радість. Я виходжу на марш жінок із низкою вимог щодо інфраструктури міста і забезпечення послуг для чутливих до потреб батьків з дітьми. Ми є невід’ємною частиною суспільства, але зараз доступ до багатьох просторів та послуг у місті для батьків з дітьми обмежений. Це має змінитись», — додала вона.


Читайте також: 1547. В Україні запустили ще одну гарячу лінію для жертв домашнього насилля


Що відбуватиметься?

Учасники та учасниці акції пройдуть центром столиці на знак протесту проти сексизму, сексуальної об’єктивації, ультраправого, домашнього, сексуального, економічного та психологічного насильства.