Більшість українців вважають, що «місце жінки на кухні». Опитування
Новини

Більшість українців вважають, що «місце жінки на кухні». Опитування

Переважна більшість жителів України підтримують твердження, що найважливішим завданням жінки є сім’я та дім, а чоловіка — заробітки. Редакція Promum з’ясовувала деталі дослідження. 

Звідки такі дані

В Україні провели опитування, щоб дізнатися про роль жінок у суспільстві. Дані результатів опитування опубліковані на сайті Соціологічної групи Рейтинг.

В опитуванні взяли участь 2000 українців віком від 18 років. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Можлива похибка в результатах дослідження — не більше 2,2%.

А якщо детальніше?

Згідно з результатами опитування, 83% респондентів погоджуються з думкою, що найважливіше завдання жінки — це турбота про дім та сім’ю. А близько 75% відповіли, що  чоловік повинен відповідати за заробіток грошей.

Близько 60% респондентів відзначили, що в їхній парі більше заробляє чоловік. У 23% більше грошей приносить жінка і в 17% — заробляють приблизно однаково.

Також українці продовжують ділити гендерні ролі в сім’ї. Так, у 64% випадків готує їжу жінка, і тільки в чверті пар ця роль поділена порівну.

Виховання дітей та господарські справи покладені на жінок у 52% випадків. Інші  респонденти повідомляли, що ця роль розподілена у їхній парі навпіл.

Також наголошується, що порівняно з 2015 роком кількість українців, які вважають домашні справи і виховання дітей жіночою справою, зменшується. Однак головування в сім’ї або парі частіше покладається на чоловіків — 39%. Стосовно жінок так вважають 29%, такий самий відсоток респондентів порівну розділили цю роль.

40% опитаних вважають, що в українській політиці мало жінок. Близько 82% респондентів підтримують присутність жінки в політиці, а 12% дотримуються протилежної думки. Опитані жінки відзначили гендерну нерівність у силових органах, науці та бізнесі.