Майже як в Австралії. Депутати пропонують депозити для немовлят на 50 тисяч гривень
Новости

Майже як в Австралії. Депутати пропонують депозити для немовлят на 50 тисяч гривень

Для кожного новонародженого українця планують відкривати банківський депозит на 50 тисяч гривень за рахунок держави. Новий законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді. Редакція Promum дізнавалась подробиці. 

Про що мова?

У Раді зареєстрували новий законопроєкт №2801 «Про внесення змін до Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” щодо запровадження державної допомоги дитині на майбутнє». Він стосується новонароджених дітей. 

Автори пропонують відкривати на ім’я кожного новонародженого громадянина депозит на суму 50 тисяч гривень — близько 2000 доларів. Таким чином можна буде накопичувати кошти до повноліття дитини.

Відповідний законопроєкт підтримав профільний комітет з питань молоді та спорту.

А навіщо це потрібно?

У пояснювальній записці говориться, що нововведення дозволить накопичувати кошти до повноліття дитини. При цьому батьки самі можуть обрати банк, де буде відкрито депозит.


Читайте також: В Украине новые правила регистрации новорожденных


А як і коли можна буде використовувати ці гроші?

У законопроєкті йдеться про те, що кошти можна буде використовувати після повноліття дитини. Достроково, тобто до 18 років, їх можна буде зняти з депозиту в разі, якщо дитина:

  • тяжко захворіла, а грошей на лікування у батьків немає;
  • втратила житло в результаті стихійного лиха або інших обставин.

Крім того, гроші з депозиту можна витратити на здобуття вищої освіти, якщо сума вкладу покриває не менше половини вартості всього навчання.

 А скільки ж це виходить?

Так, якщо відкрити новонародженому депозит у розмірі 50 тисяч гривень під 12% річних, то до повноліття він отримає 384,5 тисяч гривень — близько 15 700 доларів.