Епідемії немає. В Україні за тиждень від грипу померли ще 10 осіб
Здоров'я Новини

Епідемії немає. В Україні за тиждень від грипу померли ще 10 осіб

В Україні протягом тижня від ускладнень грипу померло 10 осіб. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України. Редакція Promum зібрала останні дані про грип в Україні.

Що говорять цифри про грип?

За даними Міністерства охорони здоров’я, з початку епідемічного сезону (від 1 жовтня) в Україні зафіксовано 48 летальних випадків внаслідок ускладнень грипу. Тільки за минулий тиждень в Україні від грипу померли 10 осіб.


Читайте також: Эксперимент редакции. Вакцинация от гриппа


Де живе грип в Україні: регіони

Як повідомляють у МОЗ, зафіксовано широке географічне поширення грипу по країні. Неепідемічний рівень активності грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій зберігається в Києві, Харківській, Луганській, Дніпропетровській і Запорізькій областях. В інших областях епідемічна активність має різну інтенсивність.

При цьому в МОЗ заспокоюють: перевищення епідпорога захворюваності на грип зовсім не говорить про початок епідемії грипу. Зазвичай такий показник — типовий для зимової пори року, а подібний епідемічній підйом захворюваності цілком очікуваний.


Читайте також: Що потрібно знати про новий сезон грипу?


Вакцинуватися чи ні?

Як відомо, найкраща профілактика грипу — це щорічна вакцинація. До того ж у міністерстві запевняють, що жоден з померлих від грипу не був щеплений. 

Протягом тижня проти грипу було вакциновано 225 осіб, а всього з початку епідемічного сезону щеплення зробили 237 345 осіб.

Як попередити зараження грипом

Центр громадського здоров’я (ЦГЗ)  рекомендує:

  • уникати контакту з особами, що мають прояви грипу (біль у горлі, кашель, підвищення температури тіла до 38 °С і більше тощо);
  • обмежити відвідування місць великого скупчення людей;
  • часто провітрювати приміщення;
  • часто мити руки з милом;
  • не торкатися очей, носа, рота немитими руками;
  • уникати обіймів, поцілунків і рукостискань;
  • прикривати ніс і рот під час чхання або кашлю одноразовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути.

Примітка! Якщо в людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів.

Щоб попередити зараження дітей грипом, батькам необхідно навчити їх регулярно мити руки з милом щонайменше 20 секунд та не підходити до хворих ближче, ніж на два метри. Детальніше можна ознайомитись з правилами тут.