Як допомогти дитині впоратись з комплексами з приводу зовнішності
Новини

Як допомогти дитині впоратись з комплексами з приводу зовнішності

Самооцінка наших дітей безпосередньо залежить від того, як вони ставляться до своєї зовнішності. Прийняти свій вигляд і жити з ним в світі не завжди вдається навіть дорослим, а підлітки в цьому питанні особливо уразливі. У дітей визнання себе непривабливими відбувається дуже болісно і може перерости в серйозні комплекси.

Причини появи комплексів

У дитини в перші роки життя формується несвідоме уявлення про свою привабливість — на підставі настрою людей, що доглядають за нею — дитина пов’язує емоції оточуючих з собою.

Безумовно, мама любить власну дитину, відноситься до неї ніжно. Але це мама, що відпочила! У втомленої і дьорганої матері можливість переконати дитину в тому, що вона її дратує, дуже велика, як і привчити малечу проявляти агресію і нетерпимість до самого себе.

Невдоволення власною зовнішністю актуалізується в підлітковому віці. У цей час з’являються прищі, змінюється обсяг стегон і грудей, риси обличчя можуть втратити миловидність. Багато хлопців і дівчат не готові до різкої зміни зовнішності і на своє відображення в дзеркалі дивляться з роздратуванням.

Деякі діти, навпаки, довго не змінюються, і спостерігаючи за різкими перетвореннями своїх однокласників, теж не радіють своєму дитячому зовнішньому вигляду.

Ще одна причина комплексів — поява еталону краси. Кумирами, як правило, бувають моделі, артисти, спортсмени — публічні люди. Правда, підлітки порівнюють себе не з ними, а з їх зображеннями в глянцевих журналах або в інтернеті, не враховуючи можливостей фотошопа і стилістів.

Більшість підлітків придумують собі недоліки і переживають з цього приводу.

Як допомогти підлітку полюбити себе

Всі батьки сподіваються, що підліткові комплекси з приводу зовнішності — явище тимчасове і проходить. Однак простого запевнення, що все пройде, буде недостатньо. Діти дуже потребують батьківської підтримки, проте не потрібно нав’язливо і активно переконувати підлітка в привабливості. Діяти потрібно дуже обережно.

Визнавши негативні почуття підлітка, спробуйте поговорити з ним про те, що йому в собі по-справжньому подобається. І нехай це будуть тільки «очі як зірочки» або красиві міцні нігті. Ця маленька частина створить противагу негативним думкам про свою зовнішність.

Розповідайте дитині про себе: що вам не подобалося в собі в юності, як ви з цією проблемою впоралися. Це додасть їй впевненості — вона зі своїми переживаннями не самотня.

Відволікаючи дитину від зовнішності: знайдіть захоплення, перенаправте активність на спорт, прогулянки з собакою.

Поставтеся серйозно до дитячих проблем, купуйте разом косметику, вивчайте можливості сучасних препаратів, змініть раціон, запропонуйте варіанти нового іміджу.

Навчайте дитину сприймати людей не по зовнішності, а за внутрішніми якостями. Некрасиві люди з «неправильною» фігурою досягають не меншого успіху, ніж люди модельної зовнішності.

Не акцентуйте увагу на недоліках зовнішності дитини, не принижуйте її прізвиськами або грубими зауваженнями.
Показуйте, як дорослі вміють підкреслювати свої переваги, а як шукають можливість виправити або приховати недоліки.

Вам буде цікаво: Які важливі речі потрібно обговорювати з дитиною.