Як привити дитині культуру
Новини

Як привити дитині культуру “еко-френдлі”

Всі ми — діти Природи. І з малих років людина повинна пізнавати її і неодмінно вчитися любити, оберігати, розумно користуватися. Все починається з дитинства. І екологічне виховання також слід починати якомога раніше.

Замінюємо одноразове багаторазовим там, де це можливо.

Зрозуміло, що багаторазові підгузки підходять не всім, але взяти на пікнік звичайний посуд замість пластикового — під силу кожному. Ну або хоча б замінити пластикові тарілки і стакани на паперові.

Йдемо в бібліотеку замість того, щоб купувати нові книги.

Зараз в бібліотеках можна знайти все що завгодно — всы новинки дитячих видавництв там обов’язково є. Крім того, це непоганий спосіб провести час з дитиною. «Завтра ми разом йдемо в бібліотеку вибирати книги» — звучить відмінно!

Стежимо за споживанням води.

Ні, зливати в унітаз ту ж воду, якою ви мили підлогу, не потрібно. Але вимикати воду під час чищення зубів ви точно можете (це літри зекономленої води!).

Сортуємо сміття.
Пластик, папір, скло, бляшані банки — все йде в переробку. Діти можуть самостійно мити пластикові баночки від кефіру і йогурту і складати їх в пакет.

Просимо гостей не дарувати китайські пластикові іграшки.

Замість цього краще подарувати не нову, але класну і довговічну іграшку. Дітям років до 6 абсолютно все одно, нова це іграшка чи ні — головне, що вона їм подобається!

Беремо в магазин полотняну сумку.

Кількість пластикових пакетів вже перевищує всі можливі межі. Пора вже розібрати свій пакет з пакетами. Ну і пам’ятаємо, що пакети в багатьох супермаркетах коштують грошей.

Намагаємося купувати місцеві продукти.

Є таке поняття food miles — воно включає в себе витрати, які йдуть на те, щоб продукт дійшов з країни виробництва до нашого столу. А значить те, що було створено у нас під боком, забрало на себе менше ресурсу — палива, електрики і іншої енергії.

Намагаємося купувати продукти з мінімальною кількістю упакування.

Тільки подивіться, скільки пластика витрачається на упаковку їжі. У кожній коробочці, оберненої пластиком, п’ять батончиків, І кожен також обгорнутий пластиком. Божевілля!

Намагаємося їсти менше м’яса.

Не обов’язково зовсім від нього відмовлятися, але краще скоротити споживання в міру можливостей. Вирощування тварин на забій є однією з найбільших причин глобального потепління. Крім того, заради вирощування сільськогосподарських культур на корм худобі вирубуються величезні ділянки лісів, гинуть дикі тварини.

Намагаємося освоювати розумне споживання.

Спочатку ми привчаємо дітей кидатися на кожну яскраву пластикову іграшку, а потім самі ж лаємо їх за бардак в дитячій. Чи не краще купити один дорогий гарний набір дерев’яної їжі або якісний конструктор чи ляльку, у якої не відваляться руки на наступний же день? Божевільна круговерть пластика в природі обумовлена не в останню чергу нашим постійним прагненням купити багато і дешево. Здається, пора почати це контролювати.

Вам також буде цікаво: