Як навчити дитину любити понеділки
Новини

Як навчити дитину любити понеділки

Перші півтора-два місяці навчання ми можемо помічати після кожних вихідних «емоційний відкат» — «синдром понеділка». Дитині після пари днів, проведених з сім’єю, може бути складніше «відокремитися» від батьків, буде більше опору, тривоги, примх. Але це можна вирішити.

«Чарівна паличка», яка знімає чари забуття. Дитина тривожиться, що щось забула, що не впорається, що може помилитися. Гра — чудовий спосіб «охолодити» мигдалеподібне тіло і створити простір безпеки. Якщо до дитини молодшої школи звертатися, направляючи на неї «чарівну паличку» (непотрібно купувати, можна взяти фломастер або обмотати фольгою указку) — і знімати «чари забуття», або, якщо вона говорить тихо або голосно — підвищувати-знижувати гучність голосу, або «доторкатися» чарівною силою знань математики.

Якщо школярі носять маски, а в класі душно, якщо діти відчувають тривогу, на перерві можна запропонувати їм гру в мильні бульбашки. Роблячи видих довший, ніж вдих, ми активуємо парасимпатичну нервову систему, заспокоюємось, відновлюємо дихання. Ну і плюс — це весело.

Іграшка-брелок «для жмаканія», яку можна прикріпити до рюкзака. Дітям-кінестетикам, яким важливо мати багато тактильних контактів, яким потрібні обійми, дотики, які реагують на будь-які дії діями, тілом, потрібно запропонувати щось, що могло б «відтягнути» на себе напругу. Діти люблять стискати в руці такі кулі та іграшки.

Читайте також: Якими неочевидними речами може подавитись дитина.