Які бувають види післяпологової депресії і як з ними боротися
Новини

Які бувають види післяпологової депресії і як з ними боротися

Пологи для організму торнадо, цунамі. Простіше кажучи, молода мама відчуває сильний стрес. Крім больових відчуттів, зашкалює гормональний фон, тому в перші дні і тижні після пологів організм жінки поступово відновлюється.

На цьому етапі у кожної мами виникають складнощі з настроєм турбують больові відчуття, тривожність (а як тепер все буде ?!), втома, дратівливість. І найстрашніше – певна холодність по відношенню до дитини. Мами, увага, це норма

Види післяпологової депресії:
Післяродовий блюз. У перші дні і тижні емоції будуть хвацько «хороводити», тому що під час пологів стався дуже різкий стрибок адреналіну, окситоцину і інших гормонів. Зараз гормональний фон потроху відновлюється, використовуючи таких «помічників», як плаксивість, надчутливість, дратівливість, швидка стомлюваність, «американські гірки» настрою смуток і пригніченість змінюються спалахами позитиву і знову огортає меланхолія.

Післяпологова хандра. Той же післяродовий блюз, тільки сильніше і довше триває від 3 тижнів до 2 місяців. Нудьга може наздогнати занадто емоційну, тривожну жінку, або якщо під час пологів виникли ускладнення, на лікування яких потрібно витрачати сили і запаси енергії. Нудьга приходить на зміну блюзу, якщо жінка в перші дні і тижні після пологів дуже сильно втомлюється, не висипається або перенесла  новий стрес.

Післяпологова депресія. Якщо з першими двома станами блюзом і нудьгою можна впоратися самостійно і за допомогою рідних і близьких, то в разі депресії потрібен фахівець. І чим швидше, тим краще.

Післяпологова депресія це хвороба.

Які симптоми післяпологової депресії повинні насторожити:
• основний симптом післяпологової депресії постійне перебування в пригніченому стані, яке загострюється вранці і ввечері;
• повна байдужість до дитини, небажання доглядати за нею, годувати її, навіть наближатися і торкатись малечу;
• як варіант сильний страх, паніка в присутності дитини, яка паралізує страх їй нашкодити;
• безсоння або, навпаки, постійне перебування в дрімоті;
• спалахи агресії по відношенню до оточуючих;
• втрата апетиту (або надмірний апетит);
• відсутність почуття радості, інтересу до будь-яких подій і справ, в тому числі і тих, які були улюбленими заняттями, хобі;
• іпохондрія, пошук неіснуючих хвороб, постійне занепокоєння про своє здоров’я;
• нездатність сконцентрувати увагу на простих речах, порушення пам’яті (навіть амнезія);
• поява галюцинацій, нав’язливих ідей;
• панічні атаки з підвищенням тиску, тахікардією, рясним потовиділенням.

Тому якщо ви відчуваєте внутрішній дискомфорт, вибухаєте з приводом і без нього (в тому числі і на дитину), вважаєте себе непотрібною або некрасивою, зверніться за допомогою до лікаря. Ці відчуття аж ніяк не характеризують вас, як погану матір, і не є нормою.
Також дуже важливо, щоб на самопочуття жінки звертали уваги рідні, зокрема чоловік. Такі банальні речі, як час для себе, прогулянки на свіжому повітрі, масаж і турбота близьких може допомогти мамі вийти з неприємного стану.

Вам буде цікаво: Чи повернула Верховна Рада “пакунок малюка” при народженні дитини.