Які покарання можуть викликати психологічну травму у дитини
Новини

Які покарання можуть викликати психологічну травму у дитини

Покарання бувають різні. Якщо деякі з них молодші члени сім’ї переживають безболісно, ​​то інші можуть істотно похитнути нервову систему. Розберемо декілька прикладів.

Позбавляти дитину солодкого

Демонстративне позбавлення дитини улюбленої їжі може породити у ній пасивну агресію по відношенню до вас і членів сім’ї. Особливо це неправильно, коли в родині кілька дітей, і в той час, як одні поїдають солодощі, покарана дитина починає заздрити найстрашнішою заздрістю. В майбутньому це шкодить відносинам всередині сім’ї.

Бойкот

Рішення не розмовляти з дитиною через будь-який проступок може вам відгукнутися вже через декілька років. Показове мовчання істотно впливає на нервову систему людини. Вона стає більш хиткою і сприйнятливою до будь-якого типу стресів.

Заборона на спілкування з друзями

Коли батьки починають диктувати дитині, з ким спілкуватися, а з ким — ні, починається конфлікт вже між вами. Людині необхідний вільний простір і свобода вибору. А рішення, з ким налагоджувати контакт — одне з перших прийнятих нею, яке не залежить від вас жодним чином. Тому і спекулювати на цій темі — табу.

Приниження на публіці

Воно може проявлятися по-різному: від підвищеного тону до рукоприкладства. Не виносьте ваші внутрішні конфлікти на загальний огляд. Навіть якщо це стосується питань всередині сім’ї.

Читайте також: Як вести себе з дитиною під час розлучення.