Коли можна відпускати дитину на ночівлю до друзів
Новини

Коли можна відпускати дитину на ночівлю до друзів

Діти в підлітковому віці прагнуть віддалитися від батьків, стати максимально самостійними. Вони багато часу проводять поза домом і можуть навіть відпрошуватися на ночівлі до друзів. Звичайно, більшості батькам це не подобається.

В якому віці відпускати дитину на ночівлю до друзів?

Універсальної відповіді на це питання немає. Відпускати дитину потрібно, адже їй необхідний цей час з друзями наодинці. Мине багато років, а вона буде згадувати, як балакала всю ніч про все на світі з найкращим другом, ділилась секретами, поїдаючи батьківські запаси їжі.

Вказати конкретний вік психологам дуже складно, вони радять брати до уваги такі моменти:
Наскільки довірливі у вас стосунки?
Наскільки безпечно залишатися на ніч у цього друга?

Будьте на зв’язку. Обміняйтеся телефонами і домовтеся про те, що приймаючі батьки обов’язково подзвонять вам ввечері і вранці наступного дня, щоб розповісти, як йдуть справи. Навіть якщо у дитини є мобільний телефон, вона може загратися і забути зв’язатися з вами. Тому краще додатково домовитися про контрольні дзвінки з кимось із дорослих. Дитині ж необхідно пояснити, що мобільний телефон повинен бути включений в будь-який час доби і що вона завжди може зателефонувати вам і попросити приїхати, якщо щось піде не так.

Читайте також: ТОП-5 способів зайняти дітей на осінніх канікулах.