На Львівщині планують запровадити офіційну плату за пологи
Новости

На Львівщині планують запровадити офіційну плату за пологи

У Львівській області планують запровадити платні пологи.

Про це на зустрічі з журналістами повідомила директорка департаменту охорони здоров’я ЛОДА Ірина Микичак, пише “Твоє місто”.

«Ми плануємо запровадити в наших пологових будинках платні пологи — коли ти приходиш народжувати не до лікаря, який чергує, а до того, з яким домовився. Це має бути оплачено. Умовно 60% йде як гонорар лікарю і 40% — лікарні. Це буде справедливо, адже лікар приїжджає у позаробочий час і надає допомогу, усе юридично правильно, і лікарня з того отримає позабюджетні кошти», — говорить вона.

За її словами, пологи за домовленістю відбуваються скрізь.

А найбільша проблема — у відповідальності, яку у випадку надзвичайної ситуації несе не лікар, що приймав пологи, а черговий медперсонал.

“У нас зараз лікарі приїжджають на домовлені пологи, отримують ту чи іншу суму в кишеню. Але найбільша біда в тому, що відповідальним за пацієнта є черговий персонал, а не той лікар, який прийшов за домовленістю.

Треба виводити це з тіні, має бути офіційно зафіксовано, якщо лікар прийшов на зміну в свій неробочий час”, — додає чиновниця.

Спочатку офіційну плату за пологи планують запровадити в перинатальному центрі, який нібито повинен відкритися у березні. Далі — в обласній лікарні, а потім — по районах області.

Вартість пологів поки що не обрахували, проте Микичак переконує, що це не буде захмарна ціна.

«Ми обрахуємо, скільки в середньому коштують пологи, зараз для цього є методика, яку затвердив Кабмін, і після того встановимо суму. Ніхто не буде ставити захмарну ціну. Кілька років тому ми рахували, що в обласній лікарні одні пологи — з урахуванням медикаментів, комуналки, харчування — коштують приблизно чотири тисячі гривень», — каже директорка департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

Фото: health.clevelandclinic.org