Новини

Найбільш уразливі: як допомогти літнім людям під час карантину

На карантині важко всім членам родини. Проте дітям легше пояснити, чому потрібно залишатись вдома. Літні ж люди звикли жити за певними правилами впродовж багатьох років. Їхній день починається з походу на ринок, пошту, зустрічі зі старими знайомими, а дехто ще полюбляє з’їздити на дачу. Пенсіонери чекають і люблять ці справи, адже для них це дозвілля. Тому зараз, як ніколи, важливо розповісти улюбленим бабусям, чому цього робити не варто.

Поясніть, що коронавірус — це хвороба, яка розповсюджується надто швидко і тому варто перечекати місяць вдома, щоб не захворіти. Говоріть тихо, з любов’ю. Пенсіонер має зрозуміти, що про нього піклуються, а не силою зачинають у чотирьох стінах.

Слідкуйте, скільки часу вони проводять біля телевізора чи радіоприймача. Важливо обмежити перегляд нескінченних новин про хворобу. Від цього в них може з’явитися страх, який пригнічує імунну систему.

Проводьте час з рідними із користю. Пограйте разом у шахи, складіть пазл, приготуйте щось.

Хто сказав, що спорт не для старших? У мережі є багато роликів з вправами для літніх людей. Мотивуйте їх робити руханку, це зміцнює імунітет і покращує настрій.

Якщо ви проживаєте не з батьками, то підтримуйте з ними постійний зв’язок. Телефонуйте зранку, спитайте, чи є в них необхідна кількість продуктів та пігулок. Якщо ні, то відвідайте магазин замість них. Продукти, що купили, залишіть під дверима. 

Навчіть пенсіонерів оплачувати комунальні платежі онлайн або робіть це замість них.

Пам’ятайте, що ваша максимальна турбота сьогодні їм конче необхідна.