Сматфони у ранньому віці: наслідки
Новости

Сматфони у ранньому віці: наслідки

В умовах вимушеної соціальної ізоляції батьки мають слідкувати за часом, який малеча проводить з гаджетами.  Наймолодшим членам родини варто пояснити, чому вони не зустрічатиметься з друзями на майданчику, та придумати цьому альтернативу. Читання книг, перегляд пізнавальних роликів на Ютубі, спорт — згодиться все. 

 

Вчені з Каліфорнійського університету в Девісі довели, що діти, які починають користуватись смартфонами в ранньому віці, можуть мати проблеми із саморегуляцією. Експеримент тривав два роки. У досліді брали участь діти віком від 32 до 47 місяців.

 

Під час індивідуальних 90-хвилинних сеансів вчені просили дітей виконати завдання на перевірку саморегуляції. Серед завдань були: побудова вежі з іграшкових блоків, повільна ходьба протягом певного часу, завдання на задоволення, яке потрібно відкласти (прохання перенести розпакування подарунка на той час, поки дослідник, що відійшов, не повернеться в приміщення).

Виявилося, що навички саморегуляції були нижче в тих дітей, які почали користувалися мультимедійними пристроями (такими як планшети, смартфони та телевізори) у ранньому віці та робили це часто.

Крім негативного впливу на особистісні якості малят, довгий екранний час заважає побудувати адекватні відносини з батьками. Навіть більше, дитина не матиме звички самозаспокоєння, що сприяє оптимальному розвитку.