Проблеми з бабусями та дідусями: як впоратися
Новини Відносини

Проблеми з бабусями та дідусями: як впоратися

Ці стратегії повинні допомогти вам залишитися однією великою щасливою родиною.

Ваші батьки чи свекруха надміру розпещують ваших дітей? Занадто часто відвідують вас? Або, що ще гірше, взагалі не відвідують?

Якщо ви відповіли «так» на будь-яке з цих питань, ви не самотні. Відносини « батьки – бабуся і дідусь» часто приховують за собою боротьбу за владу, минулі болі та розподілену сімейну політику часто приховують боротьбу за владу, минулі болі та складну сімейну політику. Але якщо ви зосередитесь на позитиві і працюватимете над слабкими сторонами, це допоможе врегулювати клімат у сім’ї.

Вони живуть далеко, і потрапити туди непросто

Подорожувати з дітьми — не завжди просто. Якщо бабуся та дідусь живуть далеко від вас, то придбайте їм квитки на літак до вас. Або зустріньтесь посередині. Можна зупинитись у одному готелі та влаштувати спільний відпочинок. Нейтральна територія може полегшити возз’єднання, якщо стосунки з батьками напружені.

Телефонуйте один одному частіше. Ви можете завантажити Skype, програму What’s What (вони обидві безкоштовні) чи іншу службу обміну повідомленнями з можливостями відео, скористатися FaceTime. Можете запланувати щотижневий «візит», щоб ваш малеча могла показати свої нові навички наживо.

 

Вони хочуть бачити вас і дітей на кожному святі

Звичайно, вони хочуть, це природно. Але якщо вони сподіваються, це вже інша історія. 

На початку року вирішуйте, які свята ви зможете провести з одним набором бабусь і дідусів, а які — з іншим. 

Не забудьте про свята, які хочете зберегти лише для своєї найближчої родини. Так, це дозволено і цілком законно. 

З цього приводу завжди дотримуйтесь золотого правила (пристосованого для спілкування з бабусями та дідусями): ставтесь до батьків так, як ви хочете, щоб до вас ставилися ваші власні діти. Якщо ви знехтуєте сімейними зобов’язаннями зараз, то, швидше за все, це зроблять в майбутньому і ваші діти.

 

Ти не виховуєш онука в їхній релігії

Якщо це так, то виховуйте культуру поваги. 

Дайте бабусям та дідусям корисну літературу про обрану вами віру, щоб допомогти їм зрозуміти ваш вибір. Також дайте їм знати, наскільки ви цінуєте їх прийняття. 

Часто батьки відчувають себе відстороненими та відчуженими, коли дитина вибирає інший духовний шлях. Проте це особиста справа кожного.

 

Вони курять або п’ють

Тютюновий дим може пошкодити крихітні легені та збільшити ризик виникнення астми, хронічних інфекцій вуха та інших. Тому захистіть дитину, встановивши правило, яке забороняє палити при внуках.

Як бути з бабусями та дідусями, які вживають алкоголь? Неважливо, вони це роблять тільки на свята чи щодня. Правило з алкоголем таке саме, як і з цигарками.

 

Вони балують дітей занадто великою кількістю подарунків

Як батьки, ми хотіли б думати, що ми повністю контролюємо поведінку та оточення наших дітей. Але (слава богу) це не так. Пам’ятайте, що більшість бабусь і дідусів не мають доводити свою любов за допомогою повсякденної турботи — цілування, історії перед сном та обіймів посеред ночі — як ви. Особливо якщо бабуся і дідусь живуть далеко. Іграшки та дрібнички, якими вони обсипають дитину, насправді є щоденними нагадуваннями про їхню любов. 

Порадьте щодо іграшок, які варто дарувати, а які ні. Бабусі та дідусеві дуже важливо проявляти свою турботу. Подарунки — один із способів це показати.