Проломи череп. Школярів захопив небезпечний челендж у мережі
Новини

Проломи череп. Школярів захопив небезпечний челендж у мережі

У соціальних мережах з’явився новий небезпечний челендж, що завдає шкоди здоров’ю дітей. «Проломи-череп-челендж» (skull-breaker challenge) поширився світом завдяки ТікТок. Редакція Promum з’ясовувала подробиці.

У чому суть?

Зазвичай участь у челенджі беруть підлітки. Троє дітей стають в одну лінію та підстрибують. Той, хто стоїть посередині, підстрибує останнім. Водночас двоє збоку роблять йому підніжку, у результаті чого він падає. Це знімають на відео та викладають у мережу.

Відео з хештегом «skull-breaker challenge» стали дуже популярними у світі та поширились в інтернеті. Діти почали повторювати один за одним, щоб зібрати якомога більше переглядів та лайків.

Чим челендж небезпечний?

Жертва розіграшу різко падає на спину та може отримати травми як голови, так і спини. 


Читайте також: Суицид в школах Киева. Что происходит?


Наприклад, минулого року в Бразилії померла школярка Емануела Медейрос, що грала у цю гру. Про це повідомили місцеві ЗМІ. Вона впала та сильно вдарилася головою. Аналогічний випадок стався в штаті Аризона (США), там хлопчика госпіталізували із тяжкою травмою голови.


 Проломи череп. А в Україні теж грають?

У мережі ширяться попереджувальні дописи щодо цієї гри. Вже відомо, що київські школярі теж долучилися до челенджу.

«До уваги батьків! Прийшла смертельна гра, вона зараз поширюється по всьому світу, дитині «підсікають» ноги, і якщо вона не знає, як падати, вдаряється головою. Покажіть дітям, щоб не думали грати ні з ким в таке. І якщо хтось попросить поскакати з ними, щоб відразу відмовлялася. Багато дітей вже отримали струс і смертельні травми голови! Є інформація, що в київських школах вже грають, Пуща-Водиця підтвердила, що у них в школі теж», — повідомив директор однієї з українських шкіл.


Читайте також: Ругали за рисование на уроках. Школьник оформил интерьер для ресторана — фото и видео


Як це припинити?

Нещодавно у TikTok почали видаляти відео цього челенджу. Разом з тим з’являються інші відео з протилежним хештегом #stop_dieskullbreakerchallenge. Їх знімають активісти, щоб запобігти поширенню челенджу та застерегти дітей від таких розваг.