Психолог відповів на які дитячі вчинки батьки реагують неправильно
Новини

Психолог відповів на які дитячі вчинки батьки реагують неправильно

Діти часто роблять вчинки, якими незадоволені батьки. Але тільки правильна реакція дорослих допомагає їм навчитися чинити так, як слід.
Отже, що потрібно робити і що не потрібно, якщо ваша дитина:

1. Не слухається
Найголовніше (і складне) — можна реагувати агресивно, це точно не приведе до потрібного результату. Дитина може не слухатися абсолютно в будь-якому віці — це частина її становлення як особистості.
Що робити? Реагувати спокійно, відволікати, обіймати (ефект несподіванки).

Важливо робити акцент на слухняності в тому, що стосується життя, безпеки, здоров’я, дбайливого ставлення до майна. Але, знову ж таки, майно буває різним. При цьому важливо пам’ятати, що іноді річ — всього лише річ, а не привід лаятися і псувати відносини з дитиною.

Щоб досягти компромісу, потрібно пропонувати дитині вибір (одяг, гуртки і т.д.) і прислухатися до її думки. Стояти на своєму тільки з принципу — теж не варіант.

2. Зіпсувала чужу річ
Якщо ви почнете лаяти дитину, то підштовхнете її до того, щоб в наступний раз збрехати про свою провину. Для початку потрібно з’ясувати причину, чому так вийшло.

Пам’ятайте, що дитина і сама засмучена, чекає негативу і покарання в свою адресу. У цей момент ніхто в усьому світі не підтримає її так, як це можете зробити ви, тому що ваша думка для дитини найважливіша.

Що робити? Заспокоїти, постаратися полагодити річ разом. Пояснити наслідки, не зриваючись на емоції. Навчити правильно користуватися речами, щоб уникнути майбутніх пошкоджень.

3. Вибрала “поганих” друзів
Якщо вам не подобаються друзі дитини і здається, що вони на неї погано впливають, то просто забороняти спілкуватися — не варіант. Дитина просто почне брехати і приховувати від вас правду.

4. Отримала погану оцінку
Всі батьки засмучуються через погані оцінки дітей. Але і самі діти їм не раді, тому важливо не лаятися, а мотивувати і з’ясовувати причину, чому не вдалося виконати завдання краще.

Головна мета навчання — отримані знання і навички, а не позначки. Саме на цьому варто робити акцент. Допоможіть дитині засвоїти потрібну інформацію тим способом, як їй це зручніше: на слух, візуально, через гру і т.п.

5. Збрехала
Всі люди іноді брешуть. У дитинстві така поведінка обумовлена тим, що дитина не хоче викликати на себе гнів батьків. І якщо дорослі виявили брехню і насварили — наступного разу малюк спробує збрехати ще гірше. Так виходить замкнуте коло.

Щоб дитина не брехала, у відносинах з батьками має бути довіра. А негативні реакції, покарання за будь-яку провину цю довіру вбивають. Звичайно, неприємно, якщо дитина щось зламала або втратила, отримала двійку. Але хіба приємніше, якщо при цьому вона придумав, як це приховати і збрехати, аби не бачити вашого гніву?

Дитяча брехня — реакція на поведінку батьків, так що звертати увагу варто перш за все на себе: бути спокійніше, стриманіше, приймати і намагатися зрозуміти дитину, разом шукати вихід із ситуації.

Вам буде цікаво: МОН відповів на питання з приводу шкільних канікул: коли і скільки.