З якого віку дитині можна давати планшет
Новини

З якого віку дитині можна давати планшет

У нинішній «електронний» час нас всюди оточують розумні пристрої на кшталт телефонів, смартфонів і планшетів. Інколи їх використовують там, де, здавалося б, гаджети використовувати не можна. Як часто давати дитині планшет або телефон? І чи потрібно це взагалі?

Обмежуйте час, проведений у віртуальній грі: зараз дитина грає півгодини, потім сама відкладає телефон і займається іншими справами. Зовсім позбавляти дитину знайомства з гаджетами нерозумно. В сучасному світі вона так чи інакше з цим зіткнеться, і провідником будете не ви.

Будьте цікавіше гаджетів. Чим старшою стає дитина, тим сильнішає її пізнавальна потреба і бажання підкорювати світ, в якому вона живе.  Але часто дорослому самому не цікаво грати з дитиною. Іноді хочеться дати малюку планшет і вивільнити час для себе. Але до двох років цим засобом краще не користуватися.

Проте тут є важливий момент: дитина не повинна перебувати з планшетом наодинці. Набагато краще, якщо мама або тато разом з малюком вивчають програми.

Як зрозуміти, що у дитини залежність від смартфона і пора вживати заходів?

Один з вірних ознак того, що гаджети викликають у дитини нездоровий інтерес і визначають її емоційний стан є слабка концентрація. В такому випадку дитина відмовляється від будь-якої активності, наприклад, малювання, ліпка з пластиліну, гра в іграшки. Замість цього малюк просить повернути йому телефон. Активність, пов’язана з конструюванням, зазвичай захоплює навіть найнепосидючіших дітей. Якщо малеча і цього не хоче, тоді є сенс говорити про залежність.

Безпека гаджетів: нові рекомендації — дивіться відео:

Можливо, вам буде цікаво: Як допомогти дитині справитись з буллінгом у школі.