Симптоми COVID-19 у дітей та дорослих відрізняються
Важно знать Новости

Симптоми COVID-19 у дітей та дорослих відрізняються

Кількість заражених на коронавірус щодня збільшується. В Україні хворіють і дорослі, і діти, і люди літнього віку. Важливо знати, що симптоми людей різного віку відрізняються. 

 

У програмі «Ранок з Україною» на телеканалі «Україна» лікар-педіатр Міністерства охорони здоров’я Наталія Кундіна розповіла, які симптоми захворювання мають діти, як хворіють і якими методами слід лікувати малюків.

 

Лікар розвінчала міфи з питання, чи знаходяться діти в зоні ризику захворювання COVID-19. 

 

«В інтернеті з’явилася інформація про те, що діти хворіють дуже легко або зовсім не хворіють. Я хочу сказати, що діти хворіють! Десь 53% хворіють легко, 38% — мають захворювання середньої тяжкості та 5,8% потребують допомоги, причому реанімаційної. Найважче хворіють діти перших років життя. Так, летальність у дітей нижче, ніж у дорослих, але вона є. Діти з хронічними захворюваннями також знаходяться в зоні ризику розвитку коронавірусної хвороби. І їм потрібно приділити максимум уваги з боку батьків — це і маски, і миття рук, і антисептики».

 

Крім того, лікар зазначила, що симптоми і перебіг захворювання коронавірусної хвороби у дорослих та дітей різні:

 

«У дорослих підвищується температура, кашель, ускладнюється дихання, задишка, болі в горлі. Діти найчастіше страждають від нежитю, який може супроводжуватися діареєю, болем у горлі, невисокою температурою, кашлем. Інкубаційний період дітей та дорослих однаковий — від 0 до 14 днів».

 

При перших симптомах потрібно негайно звернутися за допомогою до лікаря. Проте варто бути готовим до того, що дитину залишать лікуватися вдома.

 

Наталія Кундіна говорить, що залишити хвору дитину лікуватись вдома — нормально. Це звичайне ведення коронавірусної інфекції легкого ступеня. 

 

Дитина має бути забезпечена якісним і повноцінним харчуванням. Лікар радить часто провітрювати приміщення. Проте ці методи не працюватимуть, якщо ви не матимете позитивного настрою і не передаватимете його малюкові.