Чи варто купляти дитині телефон
Новини

Чи варто купляти дитині телефон

Дитячий стільниковий телефон — не бюджетний варіант вирішення проблеми знаходження «в контакті» з власним чадом, а, скоріше, вузько спеціалізований. Це означає, що в ідеалі дитячий мобільник повинен бути адаптований для споживача (маленького власника), відповідати деяким особливим вимогам і володіти набором відповідних властивостей. Поговоримо про них докладніше.

Функціональність

Плюси: постійний зв’язок з дитиною (це буває не зайвим в тому випадку, якщо вона гостює у родичів, а відносини з ними натягнуті.

Мінуси: потенційна можливість маніпулювання батьківським гаманцем. Власний телефон — річ статусна, в якійсь мірі означає прилучення до світу дорослих. Де гарантія, що через рік чадо не зажадає гаджет серйозніше? Подумайте і про те, що мобільний зв’язок не завжди буде можливий (вам цілком справедливо можуть заборонити приносити мобільник в дитячий сад.

Вікові обмеження

Плюси: відсутність розважального контенту. Мобільні додатки — чудовий відволікаючий фактор і єдина причина того, що діти готові не випускати гаджет з рук годинами. У дитячому мобільнику гри не те що не обов’язкові, вони просто не потрібні! Вихід в Інтернет на дитячих телефонах теж не можливий. Цей факт (а також той, що багато дитячих мобільних телефонів мають обмеження по тривалості дзвінка) означає, що заряд такі телефони можуть «тримати» тижнями.

Мінуси: зателефонувати з дитячого телефону можна максимум на 4-6 заздалегідь запрограмованих телефонних номерів, але ж часом цього буває недостатньо.

Дизайн і безпека

Плюси: легкі (вага близько 40-80 грам), компактні (розміром з дитячу долоньку) і яскраві.

Мінуси: деякі моделі дитячих телефонів (як і дитячих ігрових комп’ютерів) мають чорно-білий дисплей, що може знижувати їх привабливість для дитини. Надто «дитячий» дизайн може збентежити ваше чадо вже через рік — сучасні діти дуже швидко ростуть.

Вибираємо дитячий телефон

Він повинен бути:

1. Ергономічним (зручним для тримання в дитячій руці і легким)

2. Простим і зрозумілим в управлінні

3. Гучним звуком і потужним вібросигналом)

4. Надійним

5. ударостійким (а по можливості ще і водовідштовхувальним)

6. Недорогим (дітям дошкільного віку абсолютно ні до чого функції більш просунутих дорогих мобільників, а висока вартість стільникового телефону до того ж — потенційна приманка для шахраїв).

Вам буде цікаво: ТОП-5 порад молодому батькові.