Супрун хоче підвищити відповідальність за невакцинацію
Новости

Супрун хоче підвищити відповідальність за невакцинацію

Міністерство охорони здоров’я буде ініціювати зміну законодавства, щоб передбачити додаткову відповідальність за невакцинацію. Про це повідомила очільниця відомства Уляна Супрун під час виступу у Верховній Раді.

Вона уточнила, що “потрібно внести зміни до законів, які регламентують питання вакцинації, та посилити відповідальність за відмову від вакцинації”.

“Як це зроблено в усьому цивілізованому світі”, — пояснила в.о. міністра, і додала, що такі зміни будуть подаватися від Кабінету Міністрів.

Вона пояснила, що нинішній спалах захворюваності на кір виник тому, що у 2016 році охоплення вакцинацією від кору було нижче за 50%.

Уляна Супрун зазначила, що ситуація з вакцинацією вирівнюється. У 2017 році вакцинація була на високому рівні (див. таблицю), а у 2018-му після спалаху “тільки в столиці за один тиждень на вакцинацію прийшли 11,5 тис. дітей”.

У 2016 році охоплення вакцинацією від кору було нижче за 50%

“Наукові дані свідчать, що у разі охоплення вакцинацією не менше ніж 95% дітей та дорослих за місяць або півтора спалахи кору можуть припинитися”, —  додала очільниця МОЗу.

За її даними, станом на початок року в закладах охорони здоров’я в наявності є 516 тисяч доз вакцин. Перебої із наявністю вакцин є у Кіровоградській, Рівненській, Житомирській, Одеській, Івано-Франківській  областях та в Києві, для них міністерство здійснює перерозподіл вакцин із інших регіонів.

У квітні та жовтні очікуються поставки ще по 1 мільйону доз. Вирішується питання про поставку наступної партії у коротші терміни.

 

Джерело: УП Життя