Навчаємо дітей товаришувати з однолітками
Новини

Навчаємо дітей товаришувати з однолітками

Щоб дитина могла соціалізуватися, їй потрібні друзі. Але як навчити молодших членів родини правильній комунікації? Давайте розбиратися.

Яким повинен бути товариш

Не всі однолітки, з якими спілкується дитина, — справжні друзі. Але чи розуміє це вона сам? Тому потрібно визначити в розмові таке поняття як друг.

Просто випитувати у дитини про якості її приятелів — заняття невдячне. Але ви можете разом обговорити, наприклад, фільм, в якому були друзі. Поділіться думкою, що справжній друг ніколи не буде навмисно завдавати болю або принижувати, не розкаже секрети, які не буде пліткувати за спиною і т.д

Дайте дитині можливість розширити коло спілкування

Це може бути відвідування спортивних або творчих секцій, в яких збираються діти зі схожими інтересами — їм завжди є що обговорити, це стає початком дружби.

Поясніть, що в дружбі бувають проблеми

Але це не привід її припинити. Друзі можуть бути не згодні з діями одне одного — це важливо обговорювати, щоб знайти спільне рішення. Іноді дружба вичерпується і закінчується, шляхи людей розходяться — і це не означає, що хтось винен. Просто так буває. В даній ситуації варто поділитися власним досвідом переживань.

Мова дружби | Олена Василькова | — дивіться відео:

Читайте також: Як подружити між собою дітей від різних шлюбів.