Новини

Українських дівчаток з діагнозом ДЦП всиновлюють американські родини

На жаль, в Україні недостатньо розвинені послуг для дітей з інвалідністю, тому наші громадяни мало усиновлюють таких дітей.

Оленку і Настю, дівчаток з діагнозом ДЦП, всиновлюють американські родини.

«Керолін, нова мама Оленки, зі сльозами на очах пригадує, як вони познайомилися. Її родина навіть не думала всиновити дитину з інвалідністю, але прикладом для них стали друзі, які всиновлювали таких дітей і робили їх щасливими. Коли вони познайомились з Оленою – одразу зрозуміли, що ця дитини повинна жити у їхній родині, навіть не дивлячись на те, що доведеться багато що змінити в своєму житті: переобладнати будинок, встановити пандуси, придбати більший автомобіль, знайти школу і адаптувати дитину до життя в США», — розповів на своїй сторінці у Facebook Микола Кулеба, уповноважений президента України з прав дитини.

За його слоами, Керолін разом з чоловіком виховує двох здорових синів – 14 і 19 років. Саме вони підтримували батьків у такому виборі і з нетерпінням чекають на приїзд сестрички.  Більше пів року в США родина готувала всі необхідні документи і в середині червня вони вперше приїхали в Україну. Потім необхідно було прилітати ще двічі. Цього місяця відбувся суд і вже зовсім скоро Оленка, разом з новими татом і мамою, полетять до США.

«Майбутня родина Насті зараз чекає суд. Сподіваюсь, що і цей етап пройде для них успішно і Настя також буде щасливою в родині!», — зазначає Кулеба.

Також від сказав, що дуже дякую всім родинам, які всиновлюють дітей, особливо дітей з інвалідністю, допомагають їм соціалізуватися і відчути себе повноцінними членами суспільства.

«На жаль, в Україні недостатньо розвинені послуг для дітей з інвалідністю, тому наші громадяни мало усиновлюють таких дітей. За 10 років з Олешківського дитячого будинку-інтернату (де виховуються ці дівчатка), іноземцями всиновлено 20 дітей і лише одну дитину взято під опіку українцями», — резюмує уповноважений президента України з прав дитини.