В Англії вперше кількість жінок, що не мають дітей до 30 років, перевищила кількість матерів такого віку
Новини

В Англії вперше кількість жінок, що не мають дітей до 30 років, перевищила кількість матерів такого віку

Більше половини жінок в Англії не мають дітей у віці до 30 років згідно офіційної статистики. Вперше в історії країни з дати ведення статистики (1920) кількість жінок, що не народжують до вказаного віку, перевищила відповідну кількість матерів. Відсоток жінок, що не стали матерями до 30-ти років склав 50,1%. Такий феномен пояснюється пізнім материнством або небажанням мати дітей взагалі. 

Також в країні впав показник кількості дітей на одну жінку – зараз він становить 1,5 дитини, і це також історичний рекорд. 

Аманда Шафран, статистка ONS: “Для жінок, народжених в 1975 році середній вік народження першої дитини складає 30 років, для жінок, народжених у п’ятдесяті минулого століття – 22 роки, а зараз ми бачимо, що жінки, народжені в 1990-ому і пізніше стають першим поколінням, яке не має дітей до 30 років”. 

За її словами цей тренд “накопичувався” десятиріччями і навряд збавить обертів у майбутньому. Згідно досліджень, навіть ті жінки, які планують мати дітей, відкладають цю подію на “після 30-ти”, щоб встигнути зробити кар’єру і придбати власну нерухомість. 

Дані також демонструють зменшення кількості дітей на мати до 30 років. В 1979 у жінки до 30 було 1.89 дитини в середньому, зараз показник становить  0.89. 

Експерти пропонують змістити акцент в сексуальній освіті в школах з “уникнення небажаної вагітності” на “поінформованість про фертильність” для того, щоб молоді дівчата були обізнані про специфіку вагітності після 35 і були проінформовані про можливі наслідки. До таких відносяться нездатність завагітніти  та підвищення вірогідності ускладнень для матері і патологій для дитини. 

Джерело – The telegraph