Вагітність під час пандемії: варто чи ні
Новини Про вагітність

Вагітність під час пандемії: варто чи ні

Вимушена ізоляція це не зупинка життя. Люди продовжують працювати, навчатись, займатись спортом, вагітніти…

Вагітні у зоні ризику зараження коронавірусом?

Вагітність не викликає підвищеного ризику захворювання коронавірусом. Однак вона збільшує ризик серйозних наслідків для інших респіраторних вірусів, таких як грип. Через це вагітні наразі вважаються групою ризику для COVID-19. 

Ризик передчасних пологів також може зрости, якщо ви захворіли на COVID-19.

Відвідування лікарень

Вагітність збільшує взаємодію із системою охорони здоров’я: аналізи крові, ультразвуки, перевірки артеріального тиску. Та часте відвідування закладів медичної допомоги збільшує ризик впливу коронавірусу.

   Якщо ви хворі на цукровий діабет, у вас високий кров’яний тиск або були ускладнення (передчасні пологи) під час попередньої вагітності, то ви піддаєтеся більшому ризику ускладнень у наступній вагітності, і, ймовірно, вам частіше доведеться бувати у лікарні. Відвідуючи заклади медичної допомоги, дотримуйтесь дистанції з іншими відвідувачами, мінімізуйте контакт з ними.

   У разі непередбачуваного ускладнення вагітності потрібно негайно звернутись до невідкладної медичної допомоги. 

   Багато хто з нас сприймає як належне можливість отримати необхідну медичну допомогу в справжній надзвичайній ситуації. Проте зважте: медики стверджують, що при збільшенні хворих на COVID-19 не матимуть змогу допомагати всім вчасно.

 

Секс під час пандемії

Лікарі не рекомендують займатися сексом з людьми, що мешкають не з вами, а також з вашим партнером, якщо у нього є симптоми (наприклад, сухий кашель або лихоманка). Також сексуальний контакт може бути ризикований з людиною, що знаходиться на карантині або чекає результатів тестування.

   І, звичайно, пам’ятайте, що коронавірус може протікати безсимптомно.

   Крім того, секс — не єдина домашня діяльність, яка може вас зблизити з партнером. А як щодо того, аби спільно приготувати їжу? Чи подивитися кумедний фільм, сидячи на одному дивані?

   Не потрібно забувати про гігієну будинку: очищення поверхонь після використання, а також гігієну рук, оскільки ці дії можуть сприяти зменшенню передачі вірусу між членами сім’ї.

 

Чим більше заходів гігієни ви можете застосувати, тим нижчий ризик передавання інфекції.

 

Чи може інфікована мати передати вірус дитині в утробі?

Ще немає жодних доказів того, що коронавірус може передаватися дитині під час вагітності.

   Проте 13 березня у Великій Британії зафіксували перший випадок COVID-19 у новонародженого, мати якого мала коронавірусну інфекцію. Зараз медики намагаються встановити, коли саме інфікувався малюк: під час народження чи в утробі.