Новини

Змішане вигодовування: правила змішаного годування

У деяких ситуаціях годування немовляти одним тільки грудним молоком стає недостатнім. У таких випадках малюку необхідно догодовування – майже як прикорм для дитини, така суміш урізноманітнює добовий раціон малюка.

Що таке змішане вигодовування?

Змішане вигодовування – це введення в раціон сумішей додатково до грудного вигодовування у зв’язку з нестачею грудного молока у мами. Таким чином, змішане вигодовування дає дитині необхідні поживні речовини, коли їх не може дати мама через грудне молоко.

Зазначимо, що змішаним вважається годування, де частка суміші складає хоча б 20% денного раціону.

Змішане харчування немовляти може бути наближеним до природного або ж штучним.

У першому випадку пропорція грудного молока в раціоні немовля проти суміші складає від ⅔, тобто суміші в раціоні менше.

Якщо ж у добовому раціоні штучних сумішей стає у 2 рази більше, це змішане вигодовування можна назвати наближеним до штучного.

Коли потрібно вводити догодовування?

Як ми вже зазначили, інколи грудного молока не вистачає. Частіше це виникає через:

  • гіпогалактію в мами;
  • необхідність виходити на роботу або неможливість зціджувати у необхідній кількості;
  • порушення режиму або сильний стрес у мами.

Окремим показанням до введення догодовування сумішшю є певні метаболічні порушення в малюка ‒ наприклад, фенілкетонурія або галактоземія. Суміші HiPP розроблені з урахуванням потреб дитини та повністю підходять для підгодовування малюків.

Правила змішаного вигодовування

Компанія HiPP повністю підтримує позицію ВООЗ щодо грудного вигодовування. Грудне молоко ‒ найкраща та найкорисніша їжа для малюка.

Водночас ми знаємо, що кожна мама унікальна, і використання суміші для догодовування для декого є кращим варіантом.

  1. Ми рекомендуємо кожне годування починати з грудного молока, а потім догодовувати малюка сумішшю в об’ємі, якого йому ще не вистачає. В малих об’ємах це можна робити навіть з ложки.
  2. Давати молочну суміш потрібно за потребою ‒ так змішане вигодовування стає максимально наближеним за своїм принципом до грудного вигодовування.
  3. Необхідно дотримуватися правил розведення та зберігання суміші, оскільки це напряму впливає на здоров’я вашої дитини.

Молочні суміші HiPP містять все необхідне для здорового та гармонійного розвитку малюка. Це майже також натурально, як молоко мами!

Знайти суміші HiPP для догодовування можна у будь-якому супермаркеті, аптеці, та спеціалізованому магазині в Києві та інших містах України.