Кожного дня українські жінки стикаються із перевантаженням. В середньому вони витрачають п’ять годин на добу на хатню роботу та догляд за дітьми, на відміну від чоловіків, які витрачають на те саме в середньому менше години. В скандинавських країнах співвідношення таке: три години — жінки, дві години — чоловіки.
Жінки в суспільстві втрачають у здоров’ї, грошах та соціалізації. До сих пір отримують на 25% меншу зарплатню, ніж чоловіки та стикаються з дискримінацією в професійному житті. Українки змушені балансувати між родиною, кар’єрою та вихованням дітей.
За статистикою жінки “не виграють”, коли “ставлять на шлюб” на відміну від чоловіків, для яких родина стає фінансовим та соціальним трампліном.
Наш журнал покликаний полегшити життя жінок в Україні та буде корисним як для мам, так і для тих, хто дітей не має та навіть не планує, адже ми чесно пишемо про інститут родини в Україні та роль жінки в ньому, аналізуємо суспільні тренди, знаходимо гострі соціальні проблеми та привертаємо до них увагу за допомогою методів конструктивної журналістики.
Promum пише і апелює до мам. Наш журнал – територія для жінок і про жінок. Так, в нашому виданні будуть розкриватися як теми взаємодії з дітьми та їхнього виховання, так і стосунки жінок з партнерами та партнерками, але це – лише частина життя нашого журналу. Як і частина кожної жінки.
Основним фокусом нашого журналу є жінка, її добробут та розвиток. Таким чином ми наголошуємо на важливості та першій ролі в своєму житті самої людини, а вже потім – чоловіка, дітей, батьків і тд.
Ми віримо, що кожна людина незалежно від статі має таланти і здібності, які можуть бути розвинені при належній освіті та увазі оточуючих дорослих. І вважаємо, що кожна жінка має право та хист до професійної реалізації, а в результаті – фінансової та емоційної незалежності, що не тільки є базисом свободи і можливості приймати виключно власні рішення.
Сергій Набок, співзасновник Promum, журналіст, редактор
Ксенія Букшина, співзасновниця Promum, журналістка, головна редакторка