Залишаємось продуктивними: як спланувати карантинні будні
планування

Залишаємось продуктивними: як спланувати карантинні будні

Через вимушену необхідність життя українців обмежилось чотирма стінами. У таких умовах важливо не потонути в монотонності. Тому зараз, як ніколи, необхідно раціонально сплановувати свій день.

                                                                                    План для дорослих

Крок 1 — сніданок. Шалений ритм кожного з нас зупинився. Тепер можна насолоджуватись неспішними сніданками з коханою людиною чи сім’єю. Перший прийом їжі найважливіший, не уникайте його.

Крок 2 — час для роботи. Віддалена праця має бути такою ж якісною, як і в офісі. Виберіть місце у квартирі, де зможете найбільше сконцентруватись. Не одягайте піжаму в робочі години, це психологічно відволікає від основних завдань.

Крок 3 — обідня перерва з користю. У вас є достатньо часу, щоб поспілкуватись з дітьми, розібрати гардероб, зайнятись спортом чи приготувати обід для сім’ї.

Крок 4 — обов’язковий відпочинок. Коли всі справи зроблено, можна виділити час для себе: вивчити нову мову або прочитати книгу, на яку завжди бракувало часу. Соціальна ізоляція — не вирок, а можливість зробити себе кращим.

Розпорядок дня для найменших

Дитина повинна розуміти, що у неї також є зобов’язання, час на відпочинок та дозвілля. Для цього варто зберегти звичний режим дня: ранній підйом, зарядка, сніданок, навчання, відпочинок… Попередьте дитину, що ви будете працювати, після чого проведете час з нею.

Прислухайтесь до свого чада, будьте більше часу разом. Введіть нову сімейну традицію: обов’язкова гра ввечері чи спільна руханка зранку.

Навчання ніхто не відміняв. Поясніть дитині матеріал, знайдіть на Ютубі цікаві пізнавальні уроки, дайте завдання, потім перевірте його. Не змушуйте малечу вчитися весь день, це неефективно. Старшокласники можуть прочитати нову тему та виконати завдання самостійно.

Для дітей дошкільного віку можна придумати пізнавальні ігри, які було б добре сумістити з хатніми справами. У ігровій формі навчіть малюка складати речі, прибирати та доглядати за рослинами.

Карантин — чудова можливість налагодити контакт з дітьми, не забирайте у себе це задоволення!