Фізкультура в Німеччині: як проходять уроки у школах
Образование Развитие

Фізкультура в Німеччині: як проходять уроки у школах

Спеціально для українських науковців розказую про фізкультуру в німецькій гімназії. Це один з тих фахів, де отримати “відмінно” дуже складно, навіть якщо дитина ходить в спортивну секцію і виграє медалі по бігу на далекі дистанції.

Всі без виключення німецькі учні проходять плавання і здають нормативи – пірнання та різні стилі плаванні. Якщо в селі нема басейну, то їх возять в найближче місто. Якщо релігія не дозволяє показувати ноги, то німецькі вчителі фізкультури настільки сурові, що вимагають буркіні. Хоч в шубі, але здай норматив по плаванню.

Протягом кожного навчального відрізку вивчається якийсь інший вид спорту з правилами і нормативами. В наш сільський спортзал приходять дівчатка і спеціально додатково після школи тренують акробатичні вправи, щоб здати норматив. Якщо це баскетбол, то треба не просто влучити в корзину м’ячем, а знати всі правила і термінологію (я дізналась, що таке Triple-Threat-Position і дриблінг). Те саме стосується волейболу (футболу).

Фізкультура обов’язковий фах, який не можна відмінити в старших класах. Якщо є обмеження по стану здоров’я, то учень може подати заяву на якийсь додатковий фах замість фізкультури, але теорію повинен здати.

Про старший клас вже писала, але десь в коментарях. Тому повторю тут. Цього року учням пропонується декілька фахів на вибір: бадмінтон, художня гімнастика і гірські лижі. На гірські лижі вивозять в лютому в Австрію на тиждень. За тиждень учень повинен опанувати лижі настільки, щоб проїхати слалом на чорній трасі на час. Ті, хто обрали фах гірські лижі (як моя донька) звільняються на цей семестр і вивчають теорію спорту. Від історії до аеробного дихання, видів м’яз і кількості мітохондрій.

При цьому майже всі діти ходять в якусь спортивну секцію. Серед знайомих і однокласників доньки я майже не знаю нікого, хто б не займався спортом додатково: верхова їзда, карате, підводне плавання, легка атлетика, пляжний волейбол, баскетбол, скалолазання (це те, чим мої діти час від часу займались і займаються).

Мало не забула. У нашому містечку муніципальні і комерційні спортивні клуби надають бажаючим школярам річний безкоштовний абонемент.

Автор: Руслана Радчук