Лижі чи сноуборд? Вирішуємо, що вибрати для дитини
Travel Розвиток

Лижі чи сноуборд? Вирішуємо, що вибрати для дитини

Гірськолижний сезон все ще триває! І чимало родин планують захопити зимовими видами спорту своїх дітлахів. Хтось вибере лижі, хтось — сноуборд. Але в будь-якому разі варто дізнатись про переваги та недоліки обох видів спорту, аби зробити вдалий вибір. Редакція Promum розібралась, що краще для дітей лижі чи сноуборд, та готова ділитись висновками. 

Що краще для дитини? Лижі чи сноуборд?

Тут не може бути чіткої відповіді. Як кажуть інструктори зі сноуборду та гірськолижного спорту Антон Аіфтінке та Михайло Бойчук, головне це бажання та мотивація дитини. Американська академія педіатрії стверджує, що більшість гірськолижних шкіл тренують дітей від чотирьох років. 

Деякі школи сноуборду також погоджуються брати на навчання маленьких спортсменів віком до п’яти років. Але частіше на сноуборд ставлять після семи років. Частково тому, що сноуборд потребує більшого відчуття балансу та фізичного розвитку.


Читайте також: Готуємо разом з дітьми: 5 рецептів домашнього ескімо до дня народження десерту


Мама маленької спортсменки Вікторія Таранюк каже, що за її досвідом швидкість навчання 6-річної дитини дуже гарна. А її донька стоїть на борді з чотирьох з половиною років.

«Для того щоб навчитися кататися на борді та опанувати бугельний підіймач, нам знадобилось 12 занять. Я катаюсь і на лижах, і на борді. Але я не хотіла носити з собою «букет» з чотирьох лиж та чотирьох палок, до того ж донька з п’яти років сама просилась «на дошку». А ще сноубордне  взуття дуже зручне на відміну від лижного. Іноді навіть для повсякденних прогулянок я обираю саме чоботи для сноуборду», розповідає Вікторія.

лижі чи сноуборд для дітей

Що краще для дітей — лижі чи сноуборд?

Вікторія Таранюк каже, що як мінімум 10 занять з тренером варто оплатити.

«Ми займались на Протасовому. Там чудовий тренерський склад та завжди є сніг. Зараз донька добре катається», — каже мама. 

Донька блогерки та мандрівниці Олександри Матвєєвої встала на лижі в три роки.

«Мені здається це оптимальний час с точки зору відсутності страху, який є в мене, наприклад», каже мама.

Олександра також радить починати з індивідуального навчання сам на сам з тренером, а вже потім пробувати групові заняття з іншими дітками.

«Наприклад, цього року доньці вже п’ять, і ми віддавали її в лижну школу в Австрії, там все було англійською мовою, але їй дуже подобалося займатися саме у групі, кататися разом. Дитина займалась весь день, заняття розпочиналися о 9:30 з перервою на обід та закінчувалися о третій годині», — розповідає Олександра. 

Безпека дитини

Найголовніше для будь-якого виду спорту — це безпека. Правила безпечного та активного зимового відпочинку приблизно однакові й для дітей, і для дорослих.

Що важливо:

  • обов’язково вдягати шолом;
  • упевнитись, що одяг годиться для дитини та їй в ньому зручно;
  • вдягати окуляри та користуватись сонцезахисним кремом; 
  • ніколи не дозволяти дитині кататися самій;
  • дозволяти дитині кататись лише на тих схилах, що відповідають її підготовці;
  • пояснити дитині, що люди попереду неї мають перевагу в русі;
  • нагадувати дитині пити воду;
  • якщо дитина катається на борді, подбати про спеціальний ремінь для сноуборду. За допомогою ременя його можна зачепити за одяг, коли дошка в руках. Так дитина не випустить борд, не загубить та нікого ним не травмує. 
лижі чи сноубор для дітей

Лижна маска, яка добре тягнеться та має довгу горловину

Одяг

І маленьким сноубордистам, і маленьким лижникам, важливо мати шолом та мати на собі шари одягу. Це допоможе підлаштуватись під зміни погоди. Зняти зайве, якщо спекотно, або вдягти, коли стане холодніше.

Як вдягати дитину:

  • Шкарпетки. Краще, якщо вони високі та міцно сидять на нозі й не сповзають.
  • Бафф. Цей аксесуар можна використовувати і як шарф, і як шапку, і як маску.
  • Лижна маска. Вона підійде, якщо стає геть холодно. Краще, якщо вона буде з матеріалу, що добре тягнеться, та має довгу горловину.
  • Рукавиці. Добре, якщо вдасться придбати високі рукавиці.
  • Куртка для катання. Дуже зручні моделі, які мають окрему кишеню для скіпаса. Також важливо, щоб одяг у дитини був яскравий. Біле чи чорне може зливатися з ландшафтом.
  • Штани для катання. Такі штани обов’язково повинні мати позначку, що вони водостійкі.
  • Термобілизна.

Спорядження 

Лижі чи сноуборд для дітей: як обрати спорядження?

Також старший тренер та засновник лижної школи Viktory Kyiv Ігор Грищенко радить під час вибору спорядження звертати увагу на довжину лиж та зручність взуття.

Лижі — це точно не те, що варто купувати на виріст. Є практичне правило, що довжина лиж, якщо їх поставити вертикально, повинна бути десь поміж верхньою частиною грудної клітини та носом дитини. Але орієнтуватись також важливо і на рівень підготовки дитини.


Читайте також: Як батьки, що «тусять», роблять своїх дітей щасливішими


Для новачків лижі повинні бути коротшими, не розраховані на високу швидкість. Михайло Бойчук також вважає, що набагато економічніше брати лижі напрокат.

«Діти швидко зростають, а у сервісі прокату лижі точно підберуть правильно», — каже він.

Якщо ви вибираєте для дитини сноуборд, то Антон Аіфтінке радить орієнтуватись на зріст дитини.

«За довжиною сноуборд має досягати підборіддя дитини. Плюс-мінус пару сантиметрів. Коли дитина встає на борд, то ширина між ногами має дорівнювати довжині від п’ятки до коліна. Також зверніть увагу на шолом: він не має тиснути, але для надійного захисту не повинен і хилятися вправо-вліво чи вперед-назад. Під шолом можна надягти підшоломник чи навіть шапку».

Також він додає, що не зайвим буде придбати наколінники та захист на зап’ясток.

«Захист на зап’ясток може на 70% знизити ризики травмування», — пояснює він. 

Отож вибирайте той спорт, який вам до душі, вивчайте техніку безпеки й вперед до нових звершень!