Пори року: розповідь про осінь для дітей
Розвиток

Пори року: розповідь про осінь для дітей

Осінь – це не тільки багато ідей для занять із дитиною, а також гарний привід знову розказати про зміни в природі. Розумію, що ця тема вже піднімалася для малечі рік тому, та часто згадується під час читання книг. Але тепер найкращий момент, щоб все роздивитися у природі. Тому підготувала невелику шпаргалку, яка допоможе нічого не забутися і скласти розповідь про осінь.

Звичайно, розповідати можна і вдома за книжками, чи дорогою у садочок, на дитячий майданчик. А я пропоную скористатися нагодою і сходити всією родиною в новий парк, або ліс. Там дитина побачить набагато більше змін, і в новому місці завжди цікавіше гуляти.

Кожна пора року – унікальна. Не можна любити тільки літо, чи зиму. Завжди треба насолоджуватися восени чимось таким, що просто недосяжне в інший час. І це треба цінувати та користуватися новими можливостями: для ігор, смаків, спостережень. Мабуть, саме із цього я і розпочну свою розповідь про осінь.

Пропоную 17 осінніх явищ, які варто не забути згадати під час прогулянки. Звичайно, таке знайомство із порою року буде не на один раз, але ж попереду цілих три місяці яскравої, кольорової, дощової, похмурої, смачної та ароматної осені. Тобто часу достатньо, щоб встигнути все.

CYOF5MY9ML

Температура повітря стає нижчою. Сонечко не піднімається вже так високо, тому не прогріває гарно землю. На вулиці – холодніше і холодніше, а одяг треба одягати все тепліший. Після жаркого літа це, мабуть, перше явище, яке починає відчуватися дитиною. Але тим не менше, у вересні ще багато теплих (хоч і не таких жарких як влітку) і сонячних днів.

Листя на деревах змінює свій колір. І з кожним днем все більше опалого та сухого листя бачимо під ногами.

Дні стають коротшими, а ночі – довшими. Менше часу залишається на прогулянку у вечері, а ранкове місто все частіше нас зустрічає світлом нічних ліхтариків, які ще не встигли вимкнути після ночі.

Ранки огортають тумани. Коли вночі холодний повітряний потік опускається на ще теплу поверхню землі, тоді утворюється туман.

Приходить «бабине літо». Вже у серпні ми починаємо відчувати зниження температури, холодні ранки та вечори, частіше йдуть дощі. Але після невеликого холодного періоду знову повертається тепло, яке триває до середини вересня. У цей час також можна спостерігати, як літають сплетені павутинки.

Трава висихає за літо та жовтіє.

Достигають фрукти та овочі, які можна побачити в садочках і на городах. Гарна можливість продемонструвати їх дитині не тільки на картинках в книжках, чи на полицях магазинів, а й показати їхнє джерело походження.

Все частіше дні стають похмурі та дощові, особливо у жовтні. Опади наповнюють рослини вологою, а коли приходять холод і з’являється сніг – він огортає траву та дерева, допомагає їм не замерзнути під час морозів.

З’являються у лісі гриби

StockSnap_VV2Y0L2M2Q

Звірята збирають їжу на зиму та утепляють свої хатинки.

Такі птахи як лелеки, журавлі відлітають у теплі краї на зимування. Інші, наприклад, горобці, голуби, ворони залишаються зимувати біля своїх домівок. Тому дуже важливо під час холодів, коли важко знайти їжу в лісах, парках, робити годівнички та насипати щось їстівне для птахів.

Ведмедики готуються до довгого зимового сну. Вони багато їли влітку та відкладали корисні речовини у вигляді жирового запасу в своєму тілі. Тому взимку ведмеді можуть спокійно спати, а організм буде брати своє харчування із підшкірного жиру.

Інші тваринки, наприклад, вовки, зайчики, лисички не сплять зимою. Вони часто гуляють по снігу і виходять на полювання. У лісових господарствах заготовлюють сіно для звірят, яке розкладають взимку для їхнього харчування.

015NC1DXPF

Мишки запасаються на зиму зерном та насінням, яке зберігають у нірках.

Білочки сушать на гілочках дерев ягоди, гриби, ховають в дупло горішки, щоб була їжа в холодний період року.

Коли наступають морози пізньою осінню чи зимою, зайчики змінюють свою шубку із сірої на білу. Тепер вовкові та лисичці буде важко їх побачити серед снігу.

Холодні пориви вітру зривають різнокольорове листя з дерев, вони стають голі і готові до зими.