Пристрасть VS батьківство. Як повернути секс у стосунки
Секс

Пристрасть VS батьківство. Як повернути секс у стосунки

«Вона закриває очі і мріє про те, як ввечері вони нарешті залишаться наодинці. Його руки пеститимуть її шкіру, а поцілунки доводитимуть до нестями…»

Проте через декілька років і дітей повернути секс у стосунки пари не так і просто. Ситуація кардинально змінюється: «Вона закриває очі і мріє про те, як ввечері нарешті повкладає малих і ляже спати. А його руки? Руки та інші частини тіла хай тримає при собі».

Чому так відбувається і як втримати пристрасть після народження дітей, розбирались разом з сексологом Іриною Клекіт.

Шукаємо винуватців: чому бажання зникло

Повернути секс у відносини після народження дитини. Поради сексолога

Ліжко і спальня вже пахнуть не любовними баталіями, а молоком. А замість розкиданої білизни на підлозі — кубики лего і підгузки. Навіть тіло по-іншому відкликається на пестощі. Груди, розмір яких примушує згадати про Памелу Андерсон, на поцілунки відповідають припливом материнської ніжності, а не пристрасті.

Усе змінилось. «Ну, добре. От трохи підростемо, і розберемось із тим сексом», — пробігає думка у новоспечених батьків. Але з часом навіть думка про чуттєвість може розтанути в щоденній рутині. Вечори зайняті не романтичними розмовами, а прибиранням іграшок, розбором конфліктів малюків, домашніми завданнями.

Є кілька причин, котрі відповідальні за зменшення гарячих вправ у спальні.

Хочу повернути секс: втома і завищені очікування

Цілодобова робота мамою-татом відбирає безліч сил. Півгодини часу на себе здаються розкішшю. Це якийсь безкінечний день бабака: погодувати, перепеленати, вкласти, прибрати, приготувати, погодувати, перепеленати, погуляти, попрати, прибрати, заспокоїти, вкласти. Замкнуте коло обов’язків і роботи.

Особливо складно, коли відкриваєш інстаграм. У ньому на світлому сонячному фото у мамоблогерші розкладені за кольором і фен-шуєм іграшки на поличках. А ти щойно згребла з дивана гору лего вперемішку із крихтами печива. На тому ж фото діти усміхнені та чисті сидять у фотогенічних позах, а не розмазують шоколад по стіні, як твоє маля цієї хвилини.

У цьому місці підскакуєш від думки: «Звідки у малого шоколад?» І розумієш, що не все коричневе — то солодке.

Повідмивала стіну і дитину, заспокоїла істерику малого художника і знову відкрила інстаграм. А там мама з тих фото, вже з мейкапом і в костюмі «в обліпочку» спокусливо вигинається на йозі. І ти згадуєш, що сьогодні ще навіть не розчісувалась. І накриває ціла гама емоцій і розчарувань у собі. Вкладаєш ще більше зусиль у налаштування побуту, а ввечері просто валишся з ніг.

Так от, у цьому сценарії просто немає місця для пестощів із коханим. Тотальна втома заливає все тіло.


Читайте також: Як позбутися рутини у відносинах? 5 дієвих порад від сексолога


Як вирватись із цього стану?

По-перше, треба усвідомити, що на гарних фото в інстаграмі немає справжнього життя. Ми не бачимо, що відбувається за лаштунками. Поза фото або той самий бардак, просто захований за межами кадру, або з десяток нянь і прибиральниць, котрі налаштовують гарну картинку. А можливо, у мамоблогерші невроз, адже вона ледве витримує цей тиск слави ідеальності та зривається на оточуючих.

Наші ресурси вичерпні. Неможливо давати більше, ніж є сил у тілі. Це не лінь, а дійсно необхідність — відпочинок і сон. Життєво важливо дозволяти собі бути звичайною реальною людиною.

У батьківстві важливий таймінг і визначення пріоритетів, де сон є важливішим від чистої підлоги.

Чи є сенс в ідеальному порядку або вишуканій страві на вечерю, якщо після цих надзусиль немає сил обійняти кохану людину і життя не тішить?

Згадаємо золоте правило у літаку

У випадку небезпеки необхідно вдягнути кисневу маску спершу мамі, а вже потім — дитині. Чому? Та тому, що якщо мама непритомна, то дитина теж загине. Коли мама в ресурсі — то і діти щасливі.

Також потрібне розподілення побутових справ та опіки над дітьми між батьками та родичами. Якщо батько активно бере участь у турботі над дітворою, у мами буде більше сил на чуттєвість.

Хочу повернути секс: психологічні чинники

Після пологів світ починає крутитись іншою орбітою. Маленьке створіння змінює все: розпорядок дня дорослих, простір і найважливіше — думки. У голові відбувається налаштування на програму «Батьки». А разом із нею безліч страхів через відповідальність за маленьку істоту.

Майже у кожної жінки, хоча б раз у житті, пробігала страшна думка: «Я погана мама». Хочеться дати дитині тільки найкраще і частенько всупереч своїм потребам. Усе менше уваги для себе і все більше турботи про дитя. Пріоритетність пестощів із коханим сповзає донизу списку.

Та існує важливий момент: якщо є напруга і роздратування між мамою і татом, то так чи інакше це негативно впливатиме на дітей. А тілесна частина стосунків — значима.

Ось і виникає формула: активне статеве життя = міцність зв’язку між мамою і татом = щасливі діти.

Тож сексуальність варто витягувати у топ списку, і задля дітей у першу чергу. Обов’язково потрібно організовувати собі побачення за межами дому. І ось тут знадобиться будь-яка допомога: няні, бабусі/дідусі, друзі, які посидять з дітьми. Навіть півгодини у ролі не батьків, а просто закоханих, стануть цеглиною у будуванні щасливих стосунків.

Не обов’язково на кожній такій вилазці кохатись, часом достатньо просто випити келих вина чи, обійнявшись, погуляти містом. Ці побачення зроблять відносини ближчими та пристраснішими.

Хочу повернути секс: гормональні та фізичні зміни

Після пологів тіло жінки зазнає колосальних змін. І йдеться тут не тільки про перепади ваги. Тіло перелаштовується під материнство. Під час грудного вигодовування виробляється пролактин і зменшується естроген. Через це у жінки можуть впасти лібідо і кількість природної змазки. А отже, хочеться менше, і сам процес проходить часом болюче. Також змінюється карта ерогенних зон і потреби у сексі.

На перший погляд це звучить не дуже весело, та насправді саме це і стає початковою точкою старту нової сексуальності. Якщо правильно використати цей момент, то можна отримати сильне, як ніколи, лібідо і вибухові оргазми.  Головне врахувати такі моменти: терпіння, більше різних пестощів, лубриканти і творчість.

Важливо розуміти, що потрібен час на розпалювання лібідо і вибудовування нової сексуальності. Рухаємось маленькими кроками до великої цілі.


Читайте також: Есть вопрос: Возможен ли секс сразу после родов?


Що робити?

Потрібно більше уваги приділяти прелюдії і пестощам. Пам’ятаєте про зміну ерогенної карти у жінки після пологів? Тепер ціль чоловіка разом із коханою відшукати нові гарячі точки на цій мапі.

Смакуйте її тіло поцілунками і відмічайте подумки, як вона реагує на стимуляцію у різних місцях.

Нехай сьогодні більшість часу піде тільки на прелюдію, зате згодом отримаєте велику бурхливу винагороду. Увага до тіла коханої також допоможе побороти післяпологові комплекси щодо зміни фігури. А для кращого зволоження — використовуйте лубрикант. Зараз є багато варіантів із різними ароматами та смаками.

Перелаштуватися на нові взаємодії — нелегко. Доводиться буквально знову вчитися кохатись. Ідеально допоможе в цьому комплект  S-box «Клекіт відчуттів». У ньому враховані особливості, котрі відбуваються зараз у тілі. До комплекту входять не лише предмети для чуттєвості, але і детальний сценарій з вказівками.

Батьківство нас змінює, це факт. Однак усвідомлюючи важливість близькості між батьками, можна використати ці зміни на свою користь — вивести стосунки на новий рівень пристрасті. Сексуальність — це творчість тривалістю в життя. Насолоджуйтесь одне одним, кохайтесь.