Як позбутися рутини у відносинах? 5 дієвих порад від сексолога
Секс

Як позбутися рутини у відносинах? 5 дієвих порад від сексолога

«Любов живе три роки, а далі пристрасть та романтика зникають», — популярна фраза серед сучасних пар. І дійсно, статистика Мін’юсту невтішна: 24% розлучень на кількість шлюбів у 2018 році. Чому з’являється рутина у відносинах та куди зникає пристрасть? Редакція Promum шукала відповіді разом із сексологом Іриною Клекіт.

Чому ж так відбувається і як цьому запобігти?

Причин багато, і у кожної пари своя історія. Та є одна із базових потреб людини — кохати і бути бажаним. І коли у парі зникає тілесна близькість, то і душевна потерпає. Якщо на початку стосунків пристрасть запалювала обох, то з роками відносини стають механічними та прісними. Після близькості кожен дивиться у свій телефон. Іноді взагалі немає бажання кохатися. І тут виникає велика спокуса пошукати чогось пікантного на стороні, крадькома стрибнути у гречку. І тоді до внутрішніх проблем у сім’ї додається ще й обман.

На побачення: змініть пріоритети в сімї

Робота, діти, прибирання, готування, оплата рахунків — безліч побутових справ у голові. Увечері тотальна втома і найсолодшим задоволенням стає якісний сон, а не ніч кохання. А згодом у бюджеті не вистачає пункту — «вечеря в ресторані». Так непомітно стосунки чоловіка і дружини затираються у кінець списку пріоритетів:

«І взагалі, яке побачення? Ми на кухні ж щоранку бачимось».

Варто змістити погляд на те, що дійсно важливо – стосунки у парі. Так можна суттєво змінити ситуацію.

«Олеся та Тарас одружились після короткого та бурхливого роману. Вони кохались майже безперестанку. Та коли народилась донечка, вся увага перейшла до немовляти. Сімейний бюджет довелось ретельно підраховувати, бо тепер витрати стали чималенькими. Через кілька місяців після народження дитини молодята почали все частіше сваритись. Рутина у відносинах руйнувала все. Коли Олеся звернулась до мене по допомогу, ми зясували, що секс майже зник із їхнього життя. Часу і сил на пестощі практично не було. А сексуальне невдоволення, підсилене постійним недосипом, виливалось у роздратування на партнера.

Я порадила молодятам раз на 2–3 тижні винаймати няню і робити кількагодинні побачення. Спершу їм було незвично: віддавати гроші на таку «дурницю»? Сімейний бюджет й так ущільнений. Але після кількох побачень емоційна ситуація в сім’ї кардинально змінилась. Очі молодят виблискували бісиками. Тепер вони самостійно планували ці зустрічі. Іноді це був похід до ресторану, іноді — винайм квартири чи готелю для занять коханням. Окрім того, вдома зникли суперечки й з’явились додаткові кошти. Хороший настрій перенісся і в професійну сферу».


Читайте також: Секс здорового человека: что нужно знать, чтобы не пожалеть о свидании


Рутина у відносинах знищує їх

Інші сценарії у ліжку: секс — не лише для розрядки

У тривалих стосунках ліжко окуповує рутина. Якщо раніше пара експериментувала із пестощами та позами, то з часом випрацьовується кілька найбільш успішних сценаріїв ночі. Це зручно і зрозуміло: тут натиснемо, там попестимо, поцілуємо, в такій позі стільки-то хвилин — і маємо результат. Можна розрахувати час, щоб встигнути розвісити білизну або витягнути м’ясо із духовки.

Секс стає механічним способом розрядки у парі.

«Щоб побороти рутину, варто час від часу робити собі ночі не за правилами. Ціль пари — досягти насолоди незвичним для себе способом: інші пози, техніки, послідовність дій. Також добре відвідувати різноманітні майстер-класи, де навчають технікам сексу, а потім реалізовувати нові знання в спальні. Або ж час від часу користуватись унікальним для України продуктом — S-box. Він здатен побороти регламентований секс і змінити продуманий сценарій».

Хочеться по-іншому: не варто замовчувати зміни у тілі

Людська сексуальність впродовж життя змінюється. Ті пестощі та фантазії, які спрацьовували раніше, з роками можуть втратити чуттєвість. І водночас з’являються нові. Тіло потребує іншої взаємодії, але ніхто не наважується змінити сценарій у ліжку. Іноді бояться образити партнера або ж просто не знають, як про це говорити. Так і починають симулювати насолоду і замовчувати свої потреби. А партнер думає, що все робить вірно, адже раніше це працювало.

«Катерина дуже кохає свого чоловіка, вони разом близько 15 років. Але останні декілька років жінка почала інакше почуватись у ліжку. Якщо раніше вона шаленіла від оральних пестощів, то тепер вони перестали їй подобатись. Але Катерина не хотіла розчаровувати чоловіка, адже він так старається. Тож однієї ночі вона просто зімітувала. Наступного разу — знову. Так не помітила, як імітування насолоди стало для неї звичним. А за межами ліжка стосунки із чоловіком погіршились. Роздратування і образа Катерини отруювали їх відносини. Під час консультації я пояснила Катерині, як впродовж життя тіло може змінюватись. Розповіла, як говорити про свої потреби із партнером, щоб не образити ні його, ні себе. Через місяць Катерину було не впізнати:

– Ми поговорили із чоловіком. Я пояснила, що він прекрасний коханець, але моє тіло зараз змінилось. Ми використовували рекомендовані техніки і знайшли кілька нових ерогенних зон. Тепер ночі для нас стали місцем експериментів і пригод».

Друге дихання: що потрібно стосункам?

Тілесність — це те, на що зазвичай мало виділяють часових і фінансових ресурсів. Але ця сфера життя відбивається на інших. Хтось мовчки терпить, а хтось заводить роман на стороні. Але є і третій варіант — реанімувати кохання. Вивести стосунки на новий рівень близькості та пристрасті можна за допомогою S-box. Це авторська розробка сексолога, письменниці та дослідниці стосунків Ірини Клекіт.


Читайте також: Моя дитина займається сексом. Як слідкувати за її здоров’ям?


Рутина у відносинах і S-box – несумісні

Як це працює?

Для початку пара проходить підготовчий етап: заповнює анкету та домовляється про онлайн-консультацію з Іриною Клекіт. За результатами анкети та консультації для пари розробляється унікальний сценарій вечора та комплект S-box (секс-іграшки, змазки, предмети для рольових ігор, білети на тренінги з сексуальних практик тощо). Про деталі комплекту S-box пара довідається лише у вечір побачення. Це додасть відчуття інтриги та розірве регламентованість сексу.

Мрії, сподівання, невисловлені почуття пари будуть оформлені в цілісну історію. Якщо у пари є легкі розбіжності в ліжку, то консультація із сексологом допоможе вирішити їх та відкриє потаємні фантазії. А з S-box пара отримає інструменти для їх втілення.

«Я не маю часу»: що робити?

Якщо часу на довгий підготовчий етап немає, то пара може скористатися кількома базовими S-box. Це дуже зручно на випадок бажання залишатись інкогніто. У кожного власника S-box два унікальні сценарії вечора від Ірини Клекіт. Що саме у боксі — таємниця.

Декілька важливих умов:

  • вибір базового S-box рекомендується робити вдвох;
  • у день доставки посилки закоханим варто звільнити квартиру від дітей/тещ/гостей або ж усамітнитись у тихому готелі;
  • відкиньте все та насолоджуйтесь одним із найкращих побачень у житті.