Еко-мотиватор Маріанна Бойко
Думки

Еко-мотиватор Маріанна Бойко

Маріанна Бойко – еко-дизайнер, який створює унікальні речі своїми руками, дбає про довкілля та проводить лекції, автор проекту “104 дні без поліетилену”. Маріанна за життя просте, обізнане, екологічне та етичне тому спробувала прожити без  поліетиленових шкідників аж на 104 дні.

Ідея проекту “104 дні без поліетилену” прийшла після завершення святкування Нового року – 15 серпня. У сміттєвому відрі було стільки сміття, що воно не вміщувалося. І більш за все там було пакетиків. Було відчуття чогось не природного. Колись я жила у селі і пам’ятала, як виглядає нормальне сміття – це лушпиння від їжі, яке можна було віддати свійським тваринам. Пакетів в моєму дитинстві стільки не було.

14233412_1169827436423542_2024100697_o

Рідні були вражені, бо мій експеримент також впливав на їх звичний стиль життя. Я була дуже принципова, наприклад, купувала дітям цукерки тільки в паперовій обгортці або “оголені”. Замість звичайних пакетиків в мене з’явилися багаторазові помічники, дещо було створено моїми руками.

Радію, що сучасні матусі думають не тільки про свою сім’ю, а й про довкілля. Це дуже розумно. Ми споживаємо зараз ресурси Землі за рахунок наших дітей та онуків. Саме тому, дуже необхідно думати про наслідки кожної нашої дії. Почнемо з найпростішого – наших покупок. Що саме? Якої якості? Як запакованої? Саме для цього я проводжу заняття та дітей та дорослий, які відбуваються в школах, таборах, офісах. Прості, але важливі поради допоможуть легко і свідомо змінити стиль свого життя, зекономити ресурси природи та свого гаманця.

Це не просто теоретичні знання, це практика, яка повинна стати стилем життя сучасної української сім’ї – від малечі до людей похилого віку. Завдяки цьому проекту я стала відомим еко-мотиватором, поради якого лунають в різних ЗМІ. Також, в якості ведучої, кожен четвер я запрошую еко-експерта в студію на прямий радіо-ефір авторської програми “Свідоме життя з Маріанною Бойко”.

З початку експеримента пройшло більше ніж 1,5 роки, але він все більше набирає популярності.