Не судіть мам!
Думки

Не судіть мам!

Алла Колбовська, автор блога Щоденник матусі про осуд та підтримку мам.
Коли ви бачите, як мама крикнула на дитину, не судіть її і не ставте клеймо “погана мама”, можливо вона у стресі і дуже втомлена, що звісно, не виправдовує її, але точно не робить поганою мамою.
Не судіть мам!
Коли ви бачите дитину, що лежить посеред супермаркету в істериці, не судіть маму, що вона погано виховує. Можливо, дитина переживає чергову вікову кризу.
Не судіть мам!
Коли мама, переживає за забруднений чи зіпсутий дитячий одяг, не судіть її думками: “це ж речі, можна попрати/купити”. Ви не знаєте її матеріальних статків. Може, як раз таки вона і не може попрати.
Не судіть мам!
Коли вдома неприбрано, коли мама і сама не прибрана. Усі діти різні: у когось флегматики, котрі спокійно почекають маму, поки вона звільниться, а у когось холерики, які проходу мамі не дають. Не усі можуть найняти хатню робітницю чи няню.
Не судіть мам!
Ви не можете знати ситуацію, у якій перебуває інша людина, що вона переживає і відчуває, тому – не судіть мам!
Мама і сама себе тисяча разів осудить за усе це, а від інших усе, що їй треба, як мінімум – не встручайтесь, а добре слово чи фактична допомога – взагалі чудово. Осуд – пригнічує, а не допомагає. Обійміть маму, скажіть, що розумієте – це її окрилить.
Не судіть мам!

PS Осуд – пригнічує, а не допомагає. Обійміть маму, скажіть, що розумієте – це її окрилить.