Не забуваймо вчитися: що почитати з дитячого нон-фікшну на карантині
Що читати

Не забуваймо вчитися: що почитати з дитячого нон-фікшну на карантині

Дистанційна робота, коли дитина на карантині? Бачили, знаємо, співчуваємо! Так чи інакше, доведеться балансувати між робочими завданнями та сім’єю. Однак є низка способів зацікавити найменших членів родини провести якийсь час наодинці з книжкою. Редакція Promum та видавництво #книголав підібрало п’ять нон-фікшн книжок для дітей, що не лише розважать, а й навчать.

«Світ спорту», Людмила Доманська, Тетяна Бердюгіна

видавництво #книголав

Поки на вулицю виходити зась, можна зацікавити книжкою про різні спортивні активності. «Світ спорту» — інтерактивна книжка з віконечками, у яких міститься додаткова інформація або ж цікаві ілюстрації, що підсилюють тему. З книжки дитина дізнається, чому спорт такий корисний, які є види спорту, а також традиційні поняття та правила деяких із них. Крім того, автори вирішили не проґавити можливість і розповісти про події та явища зі світу спорту, про які зазвичай не говорять: навіщо бейсболісти часом кладуть собі на голову листя капусти, яка гра існувала ще в кам’яну добу або ж чому ковбої під час родео не лишають дріб’язок у кишені.

«Бізнес для початківців», Лара Браян, Роуз Голл

видавництво #книголав

Уявімо, що у дитини виникла ідея, яку вона могла б у майбутньому перетворити на щось прибуткове. Або вже саме час! Як часто ми чуємо про історії школярів, які починають власні стартапи. Однозначно, дитині потрібно розуміти, як працює бізнес. Або ж уявімо, що ідей поки немає, але розповісти про підприємництво як можливу роботу не завадить. Про що насамперед потрібно говорити у такому разі? Саме для таких ситуацій згодиться посібник для дітей «Бізнес для початківців», який розкаже про те, як вигадати ідею, яка спрацює, знайти під неї гроші, визначити цільову аудиторію і навіть розібратися у каналах збуту. І це все розписано доступною мовою й проілюстровано нескладною інфографікою, яка допоможе краще зрозуміти, як усе взаємопов’язано.


Читайте також: Що почитати під час карантину: нові книжки для дітей від українських видавництв


«Книжка, яка нарешті розкаже тобі геть усе про любов», Франсуаза Буше

видавництво Artbooks

Рано чи пізно доведеться мати справу з розмовами про те, що вашій дитині хтось подобається, бо вона зіткнеться зі своїми почуттями. Виникає запитання, як краще пояснити, що таке закоханість, любов і чому переживати певні емоції — цілком нормально. Для цього Франсуаза Буше створила видання, де в ігровій формі героїня-докторка Лямур допомагає дізнатися читачам про світ Любові. Всередині яскраві ілюстрації та тексти з гумором, які не підважують серйозність теми, а навпаки – сприяють легшому сприйняттю. Крім того, там навіть є підказки, як краще освідчитися.

«LEGO® Harry Potter™. Магічний віммельбух»

видавництво Artbooks

Віммельбухи виходять за межі жанрів. Їх точно не можна розмістити в художній літературі, але й на нон-фікшн вони не схожі. Проте їхня головна функція — розвивати концентрацію уваги, тож сміливо додаємо цей новенький віммельбух за мотивами Гаррі Поттера до нашої добірки. Разом із героями знаменитої історії можна подорожувати магічним світом, роздивитися магазини на алеї Діаґон, а також подивитися, що ховається на їхніх полицях. Без проблем тут можна потрапити в Ґрінґотс, на платформу 9 ¾, а також посидіти в їдальні разом із давніми друзями з Гоґвортсу. А також можна буде зібрати мініфігурку професора Снейпа, яка йде в комплекті з книжкою.

«Книжка про сміття», Галина Ткачук

«Видавництво Старого Лева»

Можливо, коли постійний поспіх зник й у нас є трохи більше часу, ви захочете подумати, як стати більш свідомими споживачами. Наприклад, подумаєте про екосвідомість. Для дітей теж з’явилася книжка, яка може вам допомогти поринути у цю тему разом. У «Книжці про сміття» Галина Ткачук в ігровій формі пропонує дізнатися, що ж таке сміття, зрозуміти різницю між сміттям і відходами, а також прочитати про  відповідальність за чисту планету, яка лежить на всіх нас. У книжці є місце для записів власних суджень. А також наявні сторінки, на яких можна познайомитися з думками інших людей, та цікаві ілюстрації, які не нажахають, а швидше викличуть сміх чи здивування.